Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem jó a szemüvegem, vagy a...

Nem jó a szemüvegem, vagy a szememet is rosszul mérhették be?

Figyelt kérdés

Februárban voltam egy optikában új szemüveget csináltatni! Először egy látszerész vizsgálta meg, bemérte géppel, ez alapján lett csináltatva a szemüvegem! 2 hét múlva visszamentem, és csináltattam egy dioptriás napszemcsit, de most a szemész orvosuk vizsgált meg, aki tök más dioptriát mondott nekem!! Azt mondták az üzletben, ne törődjek az orvos vizsgálatával, a látszerészé volt helyes... Most azóta hordom az új szemcsim, de valami nem jó vele! Délutánra fájnak a szemeim, olyan mintha tök ki lenne száradva, álladnóan viszketnek, estére pedig mintha meg lennének dagadva!

:(

Visszamentem, de azt mondták, hogy már pedig jó a mérés, a szemüveg pedig ennek megfelelően lett elkészítve (nem voltak túl segítőkészek)

Mit csináljak?? Létezik hogy ennyire rosszul mért volna a gép, vagy a szemüveg lehet elrontva???


2011. máj. 14. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Verd az asztalt a látszerésznél! Olyan nincs, hogy pusztán a gép alapján írnak fel szemüveget. Minden esetben szükség van táblás olvasásra is. Nálam is úgy volt, a gép kimérte, utána meg a szemészorvos a táblánál próbálgatta a lencséket, hogy melyikkel látok jobban, a gép csak a kiindulás volt.

Így sem volt könnyű megszoknom, mivel a két szemem nagyon eltér, ráadásul cilinderes lencse kellett.

2011. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!