Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz hogy ha nem lát valaki...

Igaz hogy ha nem lát valaki szemüveg nélkül se közelre se távolra akkor a szemműtét se segít? Mert én voltam vizsgálaton, és ilyet nem mondtak, azt mondták műthető

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 03:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű.

Ha olyan helyen voltál, ahol szemműtétet csinálnak és ott meg lett vizsgálva a szemed és aszerint alkalmas vagy a műtétre, akkor az úgy van.

2020. jan. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A saszsemben voltam, azt tudom hogy nekik nem az a lényeg hogy lehuzzanak, mert már pár éve is voltam csak még nem voltam alkalmas

2020. jan. 17. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy rövidlátóval 40 felett előfordulhat. Távolra ugye alapból nem lát jól, ehhez jön az hogy közelre meg öregszem effektus miatt kezd rosszabbul látni (ugyanabban a szemüvegben). Ezután vagy megműtik 0-sra és akkor közelre kell a szemüveg, vagy beállítják közelre a kis plusz dioptriára, de akkor meg távolra nem lesz jó.

Egyedül dupla alacsony (és kis eltérésű) mínuszos dioptriánál van lehetőség egy arany középútra: egyik szem 0-s lesz, a másikat meg belövik az olvasáshoz (kb +1 dioptria) és akkor a távolságtól függően mindig a másik lesz a vezérszem, ahhoz alkalmazkodik az agy és éles lesz a kép mindig.

2020. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jan. 19. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!