Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A lézeres látásjavítás hosszút...

A lézeres látásjavítás hosszútávon tényleg káros és nem javasolt? Vagy csak én jártam valami irtó kókler optikában?

Figyelt kérdés
1,5 éve volt egy FEMTO lézeres szemműtétem. A bal szemem tompalátónak minősítették, de mivel 60-70%-ban láttam vele, így bevállalták, hogy megműtik a -5,75-ös rövidlátó jobb szememet. 125%-osan láttam a féléves kontroll során a jobb szemmel, de az utóbbi időben homályosan látok és elmentem a fenti meg nem nevezett optikába, ahol -0,5-ösre vizsgálták a jobb szemem, azt mondták, hogy hülye voltam amiért megműttettem és azonnal rám akartak tukmálni szemüveget. Nem is ez a lényeg, ha romlott a szemem, persze korrigálni kell, de épphogy nem azt mondták, hogy mindenki aki bevállalja a lézeres szemműtétet az egy idióta, mert nem szabad hozzányúlni a szaruhártyához és ellenzik en bloc mindenféle lézeres látásjavító műtétet. Akkor ezek szerint több millió hülye ember él a világon, aki évente megműtteti a szemét, hogy jól lásson és majd x év múlva pofára fog esni amikor visszaromlik a szeme? Azt mondták, hogy napról napra romlani fog, így minél előbb kell lencse és szemüveg együtt vagy simán csak szemüveg, de ami a leginkább megdöbbentett, hogy szerintük nem tompalátó hanem távollátó a bal szemem dacára, hogy semmilyen lencsével nem vagyok képes 70%-nál jobban látni. Ráadásul amikor azt mondtam, hogy azért műttetem meg a szememet, hogy ne hordjak szemüveget, akkor az volt az érvük, hogy "De manapság divat a szemüveg nem kell szégyellni és nagyon jól néz ki". Most akkor én vagyok totál vakon és valóban tényleg ennyire ártalmas a szemműtét vagy valami irtó gagyi helyre mentem vizsgálatra?

2019. ápr. 10. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek a lézeres szemműtétek csak tüneti kezelésnek jók annak is csak ideiglenesen de az alapvető problémát nem oldják meg. Akinek évtizedek óta ugyanolyan dioptriás a szeme annak lehet értelme de egyéb esetekben csak ideig óráig lesz eredménye.
2019. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és még egy aranyköpés ami tőlük hangzott el: "Olyan is van, akinek a szemműtéttől kihullik a haja illetve más egyéb hatása is lehet" illetve "Nem véletlen, hogy egyik szemészorvos se műttette meg a szemét, hanem inkább szemüveget hordanak". Ráadásul olyan stílusban, mintha valami idióta szefós lennék, akinek szájbarágósan el kell magyarázni pálcikákkal, hogy 2+2=4. Amikor először ezeket hallottam azt hittem hirtelen, hogy a takarítónővel beszélgetek akit beállítottak aznapra helyettesíteni.
2019. ápr. 10. 14:45
 3/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Ha nő vagy és szeretnél szülni, szerintem addig ne. Szülésnél leválhat a retina, ezért szoktak szemműtét esetén császározni. Ha nem szeretnél császárt várd ki.
2019. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Jajj istenem, enny hulyet egy rakasra... minek szoltok hozza, ha ennyire nem vagytok kepben???
2019. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3

Részleges retinaleválásnál szoktak fixen császározni de annak semmi köze a lézeres szemműtéthez. Ott a szaruhártyával mókolnak.

2019. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 villanyreszelő válasza:
100%
Nekem 10 éve csinálták, -5.75 volt az egyik, -6.25 dioptria a másik szemem. Nem romlott vissza, nem vált le a szaruhártyám, pedig emeltem nehéz dolgokat. Az optikusok azért nincsenek mellette, mert rontja az üzletüket.
2019. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsém 10 éve műttette meg a szemét. Sportoló. Köszöni szépen semmi baja.
2019. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 7 éve, 39 évesen műtötték a szememet, -6 és -5.5-ról, PRK-val. Most mérettem be a szemem: 0 és -0.5-ös, mindkettő 0.5 cilinderrel. Túlképpen jól látok és a szemész szerint is felesleges lenne a szemüveg. Emelett még közelre is tökéletes a szemem.

Az optikus tökéletes baromságokat mondott neked. A lézeres látásjavitás rontja az üzletét, ezért mond szándékosan hülyeségeket neked.

2019. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: De akkor mitől romolhatott a szemem? A féléves kontroll során 125%-os volt a szemem. Legutóbb viszont azt mondta, hogy már -0,5-ösre romlott a jobb szemem. Mondjuk a táblát végigtudtam olvasni és a legalsó sor "hangyabetűi" közül is talán az elsőt láttam (a balszélsőt). Bár akár azt is el tudom képzelni, hogy kamuzott, de nemtudom -0,5-ös dioptria mit jelent a gyakorlatban. Amíg a "hangyabetűs soron" kívül mindent el tudok olvasni, addig rohadtul nem fogok mégcsak kontaktlencsét se venni, szemüveget meg aztán soha. Inkább romoljon tovább, de nem azért műttettem meg a szememet, hogy szemüveget hordjak 1,5 év után.
2019. ápr. 19. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 13 év után romlott vissza a szemem.most feles.

De így is megérte, és örülök, hogy anno belevágtam.

2022. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!