Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek normális, hogy az...

Szerintetek normális, hogy az új progresszív szemüvegemmel a sík felületeket homorúnak látom? Aztán, ha leveszem, ugyanezt domborúnak?

Figyelt kérdés

A korábbi, szintén progresszívval nem volt ilyen problémám. Az optika szerint rendben van, és majd megszokom. De pont az a félelmetes, hogy TÉNYLEG hozzászokik az agyam, hogy a homorú valójában sík, aztán, amikor leveszem a szemüveget, domború lesz, majd pár perc múlva megint sík, ami valójában. Nem megterhelő ez az agynak?

Először a cylinderre gondoltam, majd a vékonyításra, mint okra, vagy lehet, hogy nem jó a lencse? (Cylinderem mindig volt, 0.5-ös, ez most sem változott, a fokok is mindig 80-90 közöttiek, gondolom, ennyi eltérés belefér, viszont ez az első vékonyított lencsém. A dioptria +2.75, a korábbi +2.0 volt. Mármint az olvasós részé, mert az alsó részen tapasztalom a torzítást, nem a távolbanézős részen.)



2020. jan. 17. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem

Méresd be egy másik optikában a szemüveget!

2020. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mit ronthattak el?

A cylinder a leggyanúsabb, főleg, mert azzal kapcsolatban már volt egy rossz tapasztalatom, csináltattam korábban (máshol) egy dioptriás napszemüveget, amiben balra lejtett az amúgy egyenes talaj, mert az egyik oldalról lehagyták a cylindert. Reklamáltam, kaptam másikat mindkét oldalon cylinderrel, és azzal már minden rendben volt.

2020. jan. 17. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Fókusztávolságra tippelek
2020. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis a dioptriára? Akkor nem rosszabbul (életlenül, homályosan, szellemképesen) kellene látnom, de a valós formákat?
2020. jan. 17. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, a két szem fókuszának a távolságára

Ami a leleteden egy kb 52-65 közé eső szám vagy két 30 körüli

2020. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Gondolom, azt bemérésnél nem nehéz ellenőrizni. Egy progresszív szemüveglencsét is be tudnak mérni egy optikában? Vagy elküldik valahová? Mennyibe kerül az ilyesmi?

Megnéztem a receptet, PD 62 van rajta, a lencse igazolókártyáján is van egy hasonló nagyságrendű szám, de az Dia 65, és 2x szerepel, úgyhogy talán valami más lehet.

2020. jan. 17. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
PD az, mikroszkóppal bemérik, cilindert is... elvileg, ha rendes optikus van, nem valami betanított minkás
2020. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bemérettem, és olyan, mint a recept szerint lennie kell. Akkor mégis mi okozhatja? És hogyan tovább? (Ahogy írtam korábban: nem a megszokással van gond, az már megtörtént, hanem attól félek, olyasmihez szokik hozzá az agyam, amihez nem kéne, és hosszú távon káros.)

Talán van köztetek optikus, akinek van ötlete, vagy tapasztalt már ilyet a munkája során.

2020. jan. 18. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!