Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akiknek a kontaktlencse...

Akiknek a kontaktlencse folyadékuk kibírja több hónapig, azok hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Rengeteg embertől olvastam itt már hogy 3-6 hónap között használnak egy flakon folyadékot kb napi használat mellett. Na most én másfél havonta veszek (szintén majdnem mindennap lencsézek), 360 ml-es flakonról van szó. Ennyit csinálok: folyadék a tartóba a lencse kivételekor, ha pedig beteszem, akkor leöblítem, "áttörlöm" ujjal a lencséket. Valamit rosszul csinálok? Van folyadékból nagyobb kiszerelés?
2020. febr. 12. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálsz semmit rosszul. Te vigyázol a szemedre, ha azt teszed, ami elő van írva a kontektlencse tisztítására. Aki pedig spórol a folyadékkal, az a látását kockáztatja.
2020. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éve megvan a folyadék :( akkor valamit nagyon rosszul csinálok.
2020. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Másfél - két hónapig kell bírnia egy 360 ml-es folyadéknak. Akinek többet bír az nem használja napi szinten a lencséit és/vagy nem a jelölésig tölti fel a lencsetartót.
2020. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz, miért pont 360 mles flakonok vannak?

Mert normál használat esetén, mindennapi lencsehasznat mellett az pont egy havi adag.

Akinek ennél tovább bírja, az nem használja mindennap a lencséit vagy valamit nagyon szarul csinál.



Akinek meg 1,5 éve megvan, az vagy troll vagy egy idióta, aki romlott folyadékot ken a szemére

2020. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!