Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes szem javulhat?...

Cilinderes szem javulhat? Előfordult valakivel?

Figyelt kérdés
Új szemüveget csináltattam, a vizsgálat eredménye szerint egyik lencsére nem kell cilinder, a másikra pedig kisebb fokban. Az új szemüvegben az egyik szememmel nagyon élesen látok, a másik (amelyikről eltűnt a cilinder) viszont zavar. Rosszul lett megállapítva, vagy meg kell szokni a változást?
2020. febr. 13. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A cilinder azt jelenti, hogy az adott szem szaruhártyájának fénytörő képessége nem egyenletes. Nem vagyok szakértő, de szerintem csak stagnálni vagy romlani tud, ahogy öregszel (a szem már nem tud korrigálni).
2020. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szemem cilinderes, kb. 15 éve változatlan, nem romlik és nem is javul.
2020. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A cilinder nem változik. Én visszamennék az orvoshoz, vagy az optikushoz.
2020. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis mértékben változhat a korrekció értéke. Ha a levett cilinderrel nem érzed élesnek a látást, akkor vissza kell rakni, ennyi (esetleg megpróbálni egy köztes erősségűvel vagy állásúval). Az egész ott kezdődik, hogy a látás szubjektív dolog, egy cilinderes szemnél meg pláne nem egyszerű eltalálni elsőre a jó korrekciót.
2020. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A régivel is láttam, a lencse próbálgatásoknál viszont sokkal élesebb volt a betű, ezért gondoltam, hogy jobb lesz.
2020. febr. 14. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!