Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpát mivel tudok kezelni ha...

Árpát mivel tudok kezelni ha már négy hónapja tart?

Figyelt kérdés

Négy hónapja, vagyis mióta műtöttek a bal szememen árpa keletkezett. Orvosnál voltam vele kaptam rá krémet mellé ajánlotta a száraz, meleg textil borogatást. Már a 4. krémen vagyok túl más más fajtából de egyik sem segít, ki nem járok hogy huzatot kaphatott. Változó amúgy : egyik nap alig látszik, másik nap meg bedagadt nagyra. Allergia kilőve

Esetleg valakinek házi praktikák?



2020. márc. 12. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van rá bevált módszerem, de félek, nem veszed komolyan. Anyatejes borogatást kell rárakni.

Én ezt a neten találtam, amikor még szoptattam és a saját anyatejemmel borogattam. Estére dunsztkötést tettem fel. Nem kellett hozzá sok, pár ml. 1-2 nap alatt elmulasztotta az árpát, ami nekem minden más esetben nagyon elhúzódó volt.

Kis gézlapot áztattam be, arra műanyag fólia, arra vastagabb anyagból borogatás, hogy melegen tartsa, meg már nem is tudom, mi mindent tekertem a szememre/fejemre, egész este fent volt. Talán le is ragasztottam, hogy ne csúszkáljon és biztosan melegen tartsa a szemem környékét.

2020. márc. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt mondta amikor igy jártam hogy ha nem múlik el akkor ki kell vágni. Szerintem a 4 krém után már menj vissza és tisztítsák ki. Nekem csúnyán begyulladt az egyik szemem tőle és fel is dagadt a szemhéjam (belső árpa volt). De az első gyógyszer bevált.

Én a helyedben visszamennék a szemészhez, eleg kellemetlen tud lenni ha az ember készül valahova és olyan a szeme mintha bevertek volna neki.

2020. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó : tényleg már nem merek sehova menni mert azt hiszik hogy agyon vertek néha annyira csúnya...
2020. márc. 13. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!