Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan láttok szemüveg nélkül...

Hogyan láttok szemüveg nélkül és mennyi a dioptriátok?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

0.75-ös. A tévé 3 méterre van tőlem, de a műsorújságot csak hunyorítva tudom kiolvasni, a műsorok is homályosak, de még egynek elmegy, azért látni latom, de vesz el az élményből. :)

Vezetni egyáltalán nem tudnék szemüveg nélkül, mindent homályosan latok az autón kívülre. Előttem levő rendszámát csak akkor tudom már kiolvasni mikor néhány méterre van. Egy őz is elem setalhatna, vagy állhatna az útszélén, nem venném eszre, nyulat, fácánt meg főleg.

A nagy fák pl. fűzfa ágait 10 méterről csak a vastagabbakat látom, a pici gallyacskak, ágacskák, levelek összeolvadnak, nem látom a részleteket, míg szemüvegben egy kopasz fa minden egyes kis részletét látom, a legapróbb részletekig. Most voltam szemvizsgalaton mert azt hittem romlott 1-re a látásom, de nem. El se tudom képzelni hogy egy 1,5 dioptriánál rosszabb látású ember mit képes érzékelni maga körül. Én is vaknak erzem magam pedig csak 0.75.

2020. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most már tökéletesen :) pár évvel ezelőtt meglézereztettem, nem volt olcsó de megérte.
2020. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-1 és -0.5

Egy játék során vettem észre, ahol voltak látással kapcsolatos feladatok, a mindennapi életben semmit nem érzékeltem belőle. Amióta hozzászoktam a szemüveghez, az egyetemi előadások kivetített diáit már nem látnám élesen nélküle (hátul szoktam ülni).

2020. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!