Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg probléma, ilyen lehet?

Szemüveg probléma, ilyen lehet?

Figyelt kérdés
Elmentem szemészerte mert úgy vettem észre hogy picit rosszul látok.Ott külömbféle vizsgálatokból megálapítottak hogy -0,5-ös szemüveg kell.Ma vettem észre hogy ha leveszem a szemüveget akkor homályosam látok,idáig ez nem volt.Ez most baj,Mi van ha nem is kellet volna,mert annyira nem volt rossz a szemem,Ez árthat/ronthat rajta,sokat?Segítségeteket előre is köszönöm.Nagyon aggódok hogy talán még erősebb fog kelleni,a szemcsit kb 4 napja használom.
2010. júl. 27. 18:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak úgy érzem hogy a szemem alt látok homályosan.Lehet a keretől,mert csak felül van alul,oldalt meg csak a lencse és a tükröződés miatt érzem ez?Meg mikor nicsen rajtam akkor is úgyérzem minta az orrnyergemet "nyomná"az a gumi bigyó ami ott van.Ez természetes még.El fog múni a homályosság?
2010. júl. 27. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem eddig is homályosabban láttál, csak nem érzékelted, nem volt mihez (a jóhoz) viszonyítanod.

Egyébként ilyen gyenge szemüveget nem muszáj ám folyamatosan hordani. Maga a szemüveg nem ront általában, bár az igaz, hogy "elkényelmesedhet" a szemed. Nekem 17 évvel ezelőtt volt -0,5 a szemem, azóta viselek szemüveget, most -1,5. De ez a romnlás sokkal inkább annak az eredménye, hogy irodai munkát végzek, és 30 cm-re fókuszálok szinte egész nap, így a szemizmok kevésbé rugalmasak.

2010. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem nagyon értem amit közben még beírtál...
2010. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen dioptriájú szemüveget nem kell állandóan hordani. Az enyém -1,5-ös, de nekem muszáj, mert olyan munkát végzek, ahol kell a tidta látás. Föcis vok, így viszonylag sokat hajolok térkép fölé, úghogy a holnapi szemvizsgálat eredményét már előre látom -2,00 lesz.
2010. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

4. napja viselem én is a szemüvegemet, +0,5-es. Korábban volt már, de nem szerettem, nem is hordtam :-)

Ugyanezeket tapasztalom, amiket leírtál, ha leveszem, minden homályos. Szerintem abszolút amiatt van, hogy most érzékeled a különbséget, milyen is amikor igzán látsz. Régebben is homályos volt szabad szemmel, csak nem tudtál (tudtunk) róla, akkor az volt a normális.

2010. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ez azért lehet,mert a szemed már megszokta,hogy tisztábban "lát",és ezért furcsa volt neki a szemüveg nélküli állapot.Nekem is szokott ilyen lenni:D
2010. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,sokat segített.Lehet hogy csak azért van mert már kezdem megszokni,sokszor keresem hol van,és rajtam:)
2010. aug. 5. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!