Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom nem eget rengető problém...

Tudom nem eget rengető probléma, de lehet, hogy a kisfiamnak (8 éves ) szemüveg kell, holnap megyünk a szemészetre, nagyon féltem tőle, hogy fogja megszokni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 15:25
 1/7 A kérdező kommentje:
egetverő
2009. szept. 14. 15:26
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Minél természetesebben fogadod te magad, annál könnyebben fogadja el a fiad is.


(Neked azt tanácsolom, mélyen nézz magadba és tisztázd, miért félsz ennyire a szemüvegviseléstől?)


34N+2,5L

2009. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden eget rengető probléma, ha az ember bajban van. Ne szabadkozz, nincs miért: azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymáson!

Könnyen meg fogja szokni, sokaknak sikerült már, én is körülbelül akkor kaptam szemüveget. Lehet, hogy az elején többször rá kell majd szólnod, hogy tegye fel, de azt hiszem, ez természetes, hiszen 8 évig élt nélküle. Természetesen jobban kell majd ezután vigyáznia magára, a testi épségére, figyelnie kell a szünetben pl. labdázásnál, de lehet vele teljes értékű életet élni, ne aggódj! Lehet, hogy most szüksége van rá, és annyit fog a látásán korrigálni, hogy pár év múlva már leteheti, nem kell majd viselnie.

A gyerekek meg...hogy is mondjam: kegyetlenek egymással szemben. Biztosan lesz olyan, aki majd gúnyolja és csúfolja (hozzáteszem: engem soha senki nem bántott azért, mert szemüveges voltam), de a kisfiadnak el kell nekik magyaráznia, hogy attól még ugyanaz az ember, másnak is vannak más jellegű problémái, sőt, akárki lehet még szemüveges is.

Remélem hamar megszokja, és egészséggel fogja viselni! Ha jó keretet választotok neki, olyan nagyon fel sem tűnik majd!

2009. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat nagyon aranyosak vagytok,én is szemüveges vagyok,igazából nem tudom mitől féltem ennyire
2009. szept. 14. 15:44
 5/7 A kérdező kommentje:
voltunk ma a dokinál aki szabin van majd csak a jövő héten tudunk menni hozzá:(
2009. szept. 15. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
A férjem első házasságából született fia is ilyen idősen lett szemüveges, és nagyon könnyen megszokta, nem volt gond vele. Ne aggódj, a gyerekek rugalmasabbak,m int mi felnőttek.
2009. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2009. szept. 21. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!