Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak nálam jelentkezik ez a...

Csak nálam jelentkezik ez a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 28 éves férfi vagyok és körülbelül két hónapja csináltattam új szemüveget.A jobb lencse -1.50,a bal lencse -2.0. Sajnos azt tapasztaltam,hogy miután hozzászokott a szemem az új szemüveghez,hogy a neoncsöves világításban nem látok tűélesen,illetve a neonfeliratokat sem látom rendesen.Látni látok,de mégsem olyan jól,mint természetes fényhatásban. Még borús,párás időkben is tűélesen látok a szabadban,illetve sötétben is,ha este végigmegyek az utcán. De a neonfényben és a neonfeliratokat valamiért nem látom jól. Ennyire zavarná a szememet a mesterséges fényhatás? Más is szembesült már ilyen,vagy ehhez hasonló problémával? Ha ige,akkor ti hogyan orvosoltátok? A válaszokat előre is köszönöm.
2020. ápr. 26. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Így szetfolyik?
2020. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2020. ápr. 26. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Szemeszorvos merte be a szemed vagy egy random optikaban?

Nekem ugyanez volt és kiderült, hogy cilinderes a szemem :/ viszont én nem bírom az olyan szemüveget mert szédülök benne.

2020. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az Ofotértben voltam és ott csináltattam szemüveget,de az én szemüvegem cylinderes,illetve fényre sötétedő lencse van benne,
2020. ápr. 26. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem tudom. Szerintem szeneszorvoshoz menjél el első körben. Sajnos az ilyen helyeken optometrista van, nem szemész. O tud érdemben segíteni
2020. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak az érdekelt,hogy mások is tapasztaltak e ilyen,vagy ehhez hasonló jelenséget. Csak kicsit az fura lenne,hogy két hónapos az új szemüvegem és máris romlott volna a látásom. Mindent tű élesen látok,csak a neon az,amit nem bírok. Bár attól korábban is fájt a fejem. Ha már megyek,akkor a sasszemklinikára megyek és megműttetem mindkét szememet. Aztán egy jó pát évig megint jó lesz a szemem.
2020. ápr. 26. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor még élesen láttam, a neonfeny már akkor bszta a szemem. Nem is egészséges amugy
2020. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. :)
2020. ápr. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!