Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréneknél jelentkezik...

A skizofréneknél jelentkezik olyasfajta érzékelési probléma mintha le lennének választva magukról? Vagy ez egy külön tünet inkább?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem te a deperszonalizációról beszélsz, és igen, jelentkezhet skizofréneknél is, de nem kell megijedni, és bármit is levonni ez alapján, ugyanis nagyon gyakori tünet másoknál is. Szorongás, kialvatlanság is okozhat ilyet.

Nekem volt több, mint fél évem, mikor ez mindennapos volt, és odáig fajult, hogy úgy éreztem, attól rettegtem, hogy nem tudom már magam irányítani, önálló életre kel az elmém, és visongani, vagy akár gyilkolni fogok. Totál megcsapott egy ilyen érzékcsalódás jellegű érzés, hogy nem én vagyok én, elkülönülök, néha olyan volt, mintha nem tudna mit kezdeni az agyam azzal, amiket látok, hallok, mintha "rácsodálkoznék", hogy élek és én vagyok én. Kb. 6-8 hónap után múlt el ez a tünet, amikor beletörődtem és nem foglalkoztam többé vele.

Nos, ennek már 10 éve, és még mindig nem vagyok skizofrén, viszont hipochonder és enyhén pánikbeteg igen.

2020. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen mintha nem is én csinálnám a dolgokat olyan érzés.Ez a megőrülök és csinálok valami hülyeséget nekem is volt de szerintem ez lehet nem is a pszichozis volt hanem ilyen dp pánik.
2020. febr. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!