Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy lehet az, hogy minuszos...

Hogy lehet az, hogy minuszos szemüveggel nem csak távolra látok jobban, de egészen közelre is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez év elején voltam utoljára szemészeten, a rövidlátásom miatt ott javasoltak egy szemüveget, amit meg is vásároltam, -0.75 mind2 lencséje, tv nézéshez használom, moziban vettem fel, néha a szabadban, de nem állandóan. Azonban kb. 1-2 hónapja kegyetlen sokat fájnak a szemeim (amire az aprólékos munkám a munkahelyen is tuti hogy sokat rátesz), és nemrég lettem figyelmes arra, hogy a monitort és az újságot is jobban látom vele. Közelre sosem hordom, közelre jól látok, legalábbis azt hittem, hiszen ezzel jobban, csak egy minimális mértékben kicsinyít közelre. A szemeim egyébként rettentő szárazok amióta az eszemet tudom, szemcseppet is elkezdtem használni. Abban a hitben voltam, hogy közelre tökéletesen látok, de ezekszerint nem... Újabban sokszor nehéz elolvasni a betűket a monitoron (szemüveg nélkül), főleg az egésznapos aprólékos munka után, de ha felteszem a szemüveget, akkor javul a helyzet. De most akkor hogy a fenébe van ez, jelenleg se közelre se távolra nem látok már jól szemüveg nélkül? :O Újabb szemvizsgálatra is elmegyek hamarosan, muszáj lesz. 25/F

2020. máj. 6. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

2 eset lehet.

1. Romlott a szemed.

2. És ez a valószínűbb, hogy mivel hordod, az agyad és a szemed "ellustult", nem korrigál, ezért levéve hosszabb-rövidebb ideig már nem olyan jó a helyzet, mint régebben szemüveg nélkül volt. A kis dioptriák hordásának ez egy nagy - ha mondhatjuk így - veszélye, pontosabban minden dioptriánál létezik a jelenség, csak -6-nál tök mindegy, mert szemüveg nélkül úgyis homály mindegy, így fel sem tűnne.

Nekem is -0,75 a szemem, eszem ágában sincs szemüveget hordani, mivel az sok esetben kifejezetten zavaró vagy egyenesen lehetetlen (strand, biciklizés, foci) és nem szeretném, ha olyankor rosszabbul látnék, mint előtte. Azért mégis csak a közvetlen környezetben lévő történések a legfontosabbak, nem az, hogy egy feliratot 100 méterről látok, vagy csak 75-ről.

2020. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!