Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Villodzo fenyek?

Villodzo fenyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudtam eddig korul irni a problemamat, viszont ma kaptam egy tokeletes leirast egy oldalon, sajnos pontos valasz nem volt ra, ezert ujra kerdeznem hatha valaki volt hasonlo cipoben. '' 2 éve kezdődtek szem panaszaim. -A látóteremben furcsa vibrálást látok állandóan, olyan mintha kis csillogó bogarak repdesnének elöttem nagyon sűrün (szünetmentesen, folyamatosan egész nap) -Szememen megjelent 2 vakfolt az egyik a jobb szemem jobb oldali részén a másik a bal oldali szemem bal oldali részén nem lényegesen nagyok de azért ottvannak -Továbbá szemem rendkívül érzékeny lett a fényre és ha egy konkrét fény forrásból jön a fény oldalról (tehát pl a perifériás látásommal látom oldalt a felkelő napot/autó fényszóróját) akkor teljesen "elfolyik" a fény az egész oldalsó szemperifériáimra és ezen kívül a fény forrás körül a szivárvány szineit látom (a perifériás fénynél is) ''. Voltam szemeszten, egyelore szemcseppet irt fel kotohartya gyulladas gyanújakent, de ugy erzem nem ez lesz a megoldas

#szem #látászavar #szembetegseg
2020. máj. 8. 12:00
 1/4 anonim válasza:
Javaslom, hogy menjen vissza a szemészetre és vizsgáltassa meg újból a szemét pupillatágítás mellett. A fények körüli szivárványszínű karikák látása zöldhályogot jelezhet. Illetve javaslom Önnek egy látótér vizsgálat elvégzését is?
2020. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, nem szem eredetű
2020. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Es nalad jelenleg mi a helyzet? Hogy birod? Nem derult ki ,hogy mi okozza? Esetleg milyen vizsgalatokra kell menj mint mondtak..

Nalam most volt egy teljes latoter vizsgalat, elotte volt meg 3 vizsgalat, aztmondtak mindenkepp kell csinaltassak koponya MR-t, ezt mar az elso vizsgalaton mondtak, csak jelenleg 100km arrebb van ahol tudnek csinaltatni es nincs program..

2020. jún. 22. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, mindenképp kell neurológiai kivizsgálás, főleg mr. Az enyém teljesen tiszta, semmit nem találtak.


Volt mindenféle szemvizsgálat, kontrasztos koponya, nyaki mr, eeg, gerincvíz, nagylabor, hormonvizsgálat, antitestek, góckutatás, minden negatív. Most kicsit szüneteltetem az orvosokhoz járkálást, eléggé megviselő, hogy kb bolondnak néznek a ritka nyavajámmal, pedig még lenne néhány teszt, amit meg kéne csináltatnom.


Nekem aurás migrén után kezdődött tavaly év elején, fél évig rosszabbodott kb, jöttek elő szépen a tünetek, most már stagnál, kicsit javult.


A tüneteim: Szemcsés látás sötétben, rossz éjjellátás, fényérzékenység, úszkáló homályok, foltok, "átlátszó" vakfoltok, halos-glare-starbursts-ghosting (ezeket nem tudom magyarul), fülzúgás, utóképek, cikázó pontok fényes felületen. Már viszonylag hozzászoktam, de állandóan kutatok mi okozhatja. Ez valószínűleg egy migrén komplikáció az én esetemben.


A betegség neve ami nekem van, az Visual Snow Syndrome. (régi elnevezése: persistent migraine aura without infarction). "Ritka" neurológiai eredetű látászavar. Néhány éve kezdték el jobban kutatni, mivel egyre gyakoribb. Még nem tudják pontosan mi váltja ki, de rengeteg elmélet van rá, de egyik se bizonyított. Az agynak a lingual gyrus része hiperaktív (valami miatt) és ez okozza a tüneteket. Van aki ezzel születik, de általában fiatal korban alakul ki.


Vannak betegségek, amik hasonló látászavart okozhatnak (károsodott látóideg, lyme, sm, agytályog, agyrázkódás, stb), ezért érdemes utánajárni a dolgoknak. A pet ct vizsgálat mutatja ki az agyban a hypermetabolizmust. De Vep vizsgálat is hasznos lehet.


Szerintem kérj beutalót neurológiára, úgy gyorsabban bejutsz mri vizsgálatra, és lehet hogy a dokinak is már volt ilyen páciense.


Egyébként epilepszia ellenes szerekkel kezelik

2020. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!