Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akinek -3 vagy rosszabb a...

Akinek -3 vagy rosszabb a szeme, nektek mennyi ideig bírja a lencse? Nekem csak 2 évig, utána már karcos lesz, ez kevés?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért függ ez a dioptriától? Nekem azóta nem lesz karcos a szemüveglencsém, mióta másképp tisztítom: hígított mosogatószerrel vagy folyékony szappannal vékonyan bekenem, az ujjammal átdörzsölöm, folyó vízzel alaposan leöblítem. Ha ügyes vagyok, lepereg a víz, és egy csepp se marad a lencsén.


A régi -1 dioptriás szemüvegem csupa karc, a mostani -1.5, azt már így tisztítottam, kb. 3 év után lett rajta két kicsi karc, mikor leejtettem. Most 5-6 éves lehet.

2020. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem dioptria függő. Én max 2-3 évente cserélem.
2020. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy köze van a lencsevastagsághoz, de akkor nem. Köszi a válaszokat
2020. máj. 10. 17:13
 4/4 Juliusz48 ***** válasza:
Aki nem tud vigyázni rá, annak üveglencsét kéne választani, mert azt nehezebb megkarcolni. Annak viszont a súlya nagyobb, és törékeny is. Egyébként nem a dioptria nagyságától függ az élettartam, hanem a bánásmódtól.
2020. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!