Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe van neked a kontaktle...

Mennyibe van neked a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Szemüvegesként szeretnék váltani kontaktlencsére. Nagyjából mennyit kell rá költeni havonta? Amúgy érdemes szerintetek váltani? A hiúság nagy úr...😀

2020. máj. 15. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, honnan veszed. Sokan esküsznek az olcsó netes oldalakra.


Nekem a visionnál van előfizetésem, így havonta postán kapom a következő párat. Ez ~3400 Ft havonta.

Kontaklencse folyadék 3600-4000 Ft havonta, attól függ, hogy hol tudom megvenni (néha gyógyszertárban olcsóbb). Ebből tervezek átállni az online rendelésre, de mindig későn jut eszembe, mikor már fogy. :-)

Szemcseppet is használok napi szinten a nagyobb kényelemért, ez kb. 2000 Ft, szintén egy hónapra vagy kicsit tovább elég.


Szóval így összesen 9-10ezer között van a havi ráfordított összeg.


Én szeretem, bár hosszú távon nagyon drága, ha összeadod.

2020. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kezdetnek érdemes napi kihordásút venni? Hogy legalább megszokjam, vagy legyen valamennyi tapasztalatom.
2020. máj. 15. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A havi lencse is napi hordású, csak kivétel után nem kidobod, hanem folyadékban megtisztítva tárolod. :)


Szerintem felesleges ezért napit venni. A napi azoknak jó, akik nem folyamatosan hordják, hanem pl csak sporthoz. Illetve nyáron is érdemes azt venni, strandra, nyaralásra (a lencsének ugye nem tesz jót, ha víz megy a szemedbe, ott előny, hogy nap végén kidobod, és nem hordod ugyanazt még hetekig).

2020. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Alensa a legolcsóbb hely


1 évre

Folyadék 12 üveg- 28800 Optifree express

Lencse Biofinity 28000 - de az enersys ennek a duplája és úgy néz ki át kell térjek

Napi lencse 1 havi akkorra, ha nem tudom a havit hordani betegség/nyaralás stb miatt 11500 (Ill nekem a 30 naposlencse 25-28 nap után kula, mert nem kényelmes sokazor)

Lanolinmentes, antibakteriális szappan 2000-3000

Szemcsepp 4 doboz - 10-15000

Fertőtlenítő- 2-3000

Éves vizsgálat 5000


És kell mellé a szemüveg is ugye

2020. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
35%

Lencse évi 20-25 ezer körül eoptikáról, akciótól függően (AirOptix aqua havi)

sima Dm-es folyadék, évente nem tudom hányat használok el, darabja 900 ft

szemcseppet nem használok, a kezemet meg sima szappannal mosom előtte ami otthon van

ja a tartóka amiben van a lencse, 300 ft volt wishről, évente cserélem, közben havonta kifőzöm

2020. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

24e/3 hónap. Ebben benne van 2 db. ápolószer és egy-egy doboz 3 havi kontaktlencse.


Egyébként a kontaktlencse nem váltja ki a szemüveget, én legalábbis képtelen vagyok itthon is hordani. Ha cilinderes szemed van, akkor érdemes végigpróbálni a márkákat, mert baromi nagy különbségek vannak közöttük.

2020. máj. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6, eleinte én is így voltam vele, évekig úgy hordtam a lencsét, hogy amint hazaértem, vettem is ki, mert zavart. Ha otthon voltam pl hétvégén, be sem raktam, mert az otthoni dolgokban nem hiányzott (mínuszos a szemem).

Nem tudom, mi történt, amiatt, hogy romlott a szemem az évek alatt vagy más miatt, de most már kellemetlenül érint, ha nincs bent. Pedig ugyanazt a márkát hordom, egyedül a dioptria nőtt egy féllel, és csak az egyik oldalon.

Most felkelés után szinte első dolgom a berakás, ha néha elmarad, zavar, lefekvés előtt az utolsó a kivétel.


A lencse szempontjából kevésbé szerencsés, hogy napi tizeniksz órát van bent, de hiányzik, ha nincs.

2020. máj. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Engem igazából az zavar, hogy pont olyan a cilinderem, hogy két fok közötti (165°) és ráadásul az erősségével nem gyártanak kontaktlencsét (-1.50), így lényegében egyel gyengébbet és nem ideális állásút vagyok kénytelen használni. Amikor itthon a lakásban közelre nézegetek vele, olyankor határozottan érződik, hogy nem tökéletes, szóval ezért mondom, hogy cilinderes szemmel sajnos nem mindenki tudja kiváltani a szemüveget.


A másik, hogy oasys volt a legjobb érzetre, azzal tényleg egész nap el tudtam volna lenni, de kénytelen voltam air optix-ra váltani, mert élesebben láttam vele, azt viszont 6-8 óra használat után már száraznak érzem. :)

2020. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szemüvegem került 35.000.- forintba és a kontkatlencse is kb. 35-40.000.- forint évente mindennel együtt. Speciel én mindent az eOptika.hu-ról rendelek. Plusz tartok magamnál mindig 1-1 lencsét, tartót és folyadékot is.


konkatlencse: Air Optix plus HydraGlyde

foyladék: ReNu

2020. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!