Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet ez a retinalevállás...

Lehet ez a retinalevállás tünete,vagy ez normális?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de legalább már 7-dikes korom óta tapasztalom, hogy ilyen uszkáló foltokat látok, ami tudom, hogy természetes,de évről évre egyre több van belőlük, és már nem csak ilyen átlátszóak, hanem, van ami ilyen kis szürkés egy pontban.

Valamint néha látok ilyen szikra szerűségeket egy kis pontot csak, de sokan mondták, hogy az viszont lehet a kimerűltség és a stressz miatt is.

Van itt olyan aki tapasztalt hozzám hasonlóan ilyeneket?



#szemprobléma #ideghártya #Uszkáló foltok
2020. máj. 15. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 11 éves korom óta vannak ezek az üvegtesti homályok (úszkáló foltok), most 24 vagyok, de a látásom teljesen jó, szóval szerintem ne aggódj.
2020. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézesd meg szemészeten, hogy nincs-e komolyabb baj, vagy valóban csak az üvegtesti homály okozza. Azt mondják nem szabad odafigyelni rá, bár tudom idegesítő, néha nekem is előjön, főleg nyáron, erős fényben, de olyankor napszemüveget veszek fel és az tompítja.
2020. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És neked milyen mennyiségben körübelűl?

Mert nekem van legalább 5 olyan kis sötétebb pötty

2020. máj. 15. 15:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elfogok menni, mivel én általában mindig látom, bár ha otthon vagyok bent a házba és nem figyelek rá, akkor fel se tünik.
2020. máj. 15. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vele orvoshoz, mert lehet problémamentes is, lehet valami betegség elöjele is, de a retinaleválásra nem jellemzö.
2020. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!