Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy működik az Ofotértnél a...

Hogy működik az Ofotértnél a kontaktlencse készítés?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsét szeretnék csináltatni. (-1.00 a szemem, hordok szemüveget, de nyáron napszemüvegre szeretnék váltani, és nem szeretnék dioptriásat venni, se sötétedőset. Tudom, hogy be kell méretni, mert fontos a szem görbülete is, nem csak a dioptria.) A kontaktlencse készítésnél is elengedik a vizsgálat árát vagy csak a szemüvegkészítésnél? Mennyibe kerül náluk a havi vagy a heti kontaktlencse? A honlapjukon nem találtam.

2020. máj. 22. 02:36
 1/6 anonim válasza:
0%

Szerintem simán rendelhetsz webáruházból is :)

Én sosem voltam beméretni a szemem, hogy kontaktlencsét tudják venni.

Majdnem az összes lencsénél 8,6-os görbület van megadva, amit nem lehet megváltoztazni. Ez az átlag, gondolom :)

Én bátran ajánlom a Biofinity kontaktlencsét. Sosem volt problémám vele :)

Viszont, ha cilinderes a szemed, ami nagyobb 0,5nél, akkor mindenképp be kell vizsgáltatnod :)

Remélem tudtam segíteni.

És jóval olcsóbb webshopból rendelni, mint ofotértben csináltatni.

2020. máj. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is internetről rendelem a kontaktlencsémet, DE: az elsőhöz mindenképpen szakember kell! Fontos a szemvizsgálat, a betanítás, illesztés is! Lencserendelésnél is általában ingyenes a hozzátartozó szemvizsgálat. Egyébként ajánlom az e.optikát, nekik van egy üzletük Budapesten, ott megcsinálják a vizsgálatot, onnan kezdve rendelheted tőlük interneten a megszokott lencsédet. Évente egy vizsgálatot azért mindenképpen kell, hogy csináltass!
2020. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse dioptriája eltér a szemüvegétől,így meg kell vizsgáltatni!

Ingyenes ha náluk rendelet.

2020. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*rendelsz
2020. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elmentem az Ofotértbe, leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít.

Foglaltam időpontot neten. Nagyon kedvesek voltak az eladónő is, és az orvos is. Mivel a szemüvegemet is náluk csináltattam két éven belül, ezért a vizsgálat ingyenes volt. (Különben 5 ezer lett volna.) A fél évnyi havi lencsém 16 ezer forintba került. Volt rá 20% kedvezmény, amúgy kb 20 ezer lett volna. Ez egy viszonylag jobb minőségű lencse, szilikonos, légáteresztős. A legolcsóbb 7000 ft/ negyedév náluk.

Tényleg drágább, mintha neten vettem volna. Otthagytam 20 ezret a lencsekre és a kontakt lencse folyadékra. Azt számoltam, hogy kb. ugyanennyire jöttem volna ki, ha máshol a vizsgálatot is kifizettetik velem, de a lencse olcsóbb.


Vizsgálat mindenképp muszáj! Nekem 8.4-es lencsét írtak fel.

A dioptria kb. -3.00 ig megegyezik a szemüveg dioptriájával, de mindig érdemes beméretni.


Nekem ott helyben meg is volt a betanítás. Utánam egy lánynak nem csinálták meg, mert hosszú volt a körme.. szóval érdemes rövidebb körömmel menni.


Remélem tudtam segíteni, azoknak akik lencsén gondolkoznak.

2020. jún. 23. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Akinek asztigmiás a szeme, annak abszolút nem ajánlom az ofotértes előfizetést, a tórikus kontaktlencse sokkal drágább az ofotérttől, mint webáruházból. 4800-at fizettem havonta (52 ezer évente, ha az évi 1 pár ingyen lencsét is beleszámolom), most havi 3300-ből megvan ugyanaz a lencse (nem UV-védős, meg semmi különleges... csak tórikus).
2021. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!