Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek segítség kéne! ?

Wiky.x kérdése:

Szemüvegesek segítség kéne! ?

Figyelt kérdés

Idén megyek kilencedikbe és tavaly áprilisban elmentünk egy rutin látásvizsgálatra. Egy optikába mentünk, ahol minden szerdán szemész (nem optikus!) jár ki, és az ő rendelésén voltunk. Ekkor kiderült, hogy a szemeim a következőek: J:-0,5 B:-0,25. Az orvos szerint ekkora eltérés még nem érzékelhető, így nem kell szemüveg. Ekkor azt mondták, hogy fél évente járjunk vizsgálatra, mert romolhat a szemem. Októberben el is mentünk, ekkor már B: -0,5 +0.0 (valószínüleg cylinder, de nem tudtam kiolvasni) J: -0,75 -0,25 (valószínüleg cyl). Azt mondta, hogy még nem feltétlenül szükséges a szemüveg, így ő nem ír fel. Most áprilisban kellett volna mennünk újra, de a kialakult helyzet miatt most fogunk időpontot kérni. A szemem szerintem romlott, most már kicsit zavar is, tippre J: -1 vagy -1.25 B:-0,75 vagy -1 lehet. Erre már fog felírni szemüveget? És tapasztalatból ekkora dioptriánál érdemes?

A válaszokat előre is köszi!:)



2020. máj. 27. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol kell ide segítség?
2020. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt a szemüveg, az biztos. A kérdés az, hogy észleled magadon hogy kevésbé látsz távolra? Mert nekem azért kellett 8 évvel ezelőtt szemüveget csináltatnom, mert általános iskolában nem láttam a táblát. Utáltam egyébként és sosem hordtam, de már 1 éve napi szinten vezetek, így muszáj hordanom. Nekem nagyon rossz a szemem, szemüveg nélkül nagyon rosszul látok.

Ha nem látsz jól tényleg, akkor szerintem mindenképp csináltass. :)

18/F

2020. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szemész, de úgy gondolom, hogy már októberben is kellett volna szemüveget kapnod. Ha jól tudom, a cylinder hozzáadódik a dioptriához, így a bal szemed már -1,25, ami nem csoda, hogy zavar. Mondd meg nyugodtan, hogy zavar a látásban a kialakult állapot és kéred a szemüveget.
2020. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 köszi a választ, mindenképpen mondom majd az orvosnak:)
2020. máj. 27. 18:57
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 köszi a választ! Nem vagyok benne biztos, hogy cylindert jelent-e, mert kézzel írta a leletet, és nem tudom pontosan kivenni. De én is elgondolkodtam már, hogy októberben is kellett volna.
2020. máj. 27. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha zavar, akkor mindenképp mondd neki, hogy szeretnél szemüveget, nehogy a suliban majd emiatt ne láss.
2020. jún. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VarSzagy válasza:
Nekem igazából a bal szemem -3,5(kb,azt hiszem) a jobb -0,5. a bal csak azért ilyen szar,mert a születésemnél balami betegség volt vele. iskolába hordom leginkább,itthon nem szeretem(legonkább azért nem holdom,mert 0,5 szemmel nahyjából jól látok,minimális a hiány. ettől függetlenül majd ha 18 leszel(ha már annyi vagy akkor is) menj lézeres szemműtétre,gyorsan megvan és (elvileg,facebookon olvastam) fájdalommentes. mivel nyáron leszek 15 ezért csak 3 év múlva mehetek,de amint 18 leszek még 2023 nyarán elmegyek szemműtétre,hogy ne kelljen szemüveggel szarakodnom. ajánlom mindenkinek a műtéte egyébként. csak egyszer kell és soha többé nem fog romlani a szemüveg. amint látok,nem kell szemüveg kalapáccsal szét is fogom törni darabokra😂
2020. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!