Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Iszonyúan fáj a szemem,...

Iszonyúan fáj a szemem, bedagadt, ég. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Néhány napja feszítő érzést tapasztaltam a szememnél. Tegnap ahogy felhúztam a felső szemhéjamat, hogy megnézzem mi van ott, egy kis fehér pöttyöt láttam a belső szemzugom irányába a felső vízvonalamon. Mivel úgy nézett ki mint egy pattanás, megpiszkáltam, ki is jött belőle a váladék. Reggelre viszont bedagadt a szemhéjam, most még jobban feszít, fáj. Megnéztem a fehér pötty már nincs ott, csak nagyon piros azon a területen. Mit tegyek? Nincsen TB-n (nem, nem erről szeretnék beszélni, hosszú, unalmas, meg lesz oldva), úgyhogy jó lenne valami itthoni gyógymód. Köszönöm!

2020. jún. 5. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia. A gond az,hogy vagy árpa vagy sima gyulladás. Igazán hatásos szer egy gyogyszeres szemcsepp lenne,de mivel nincs tb, így gondolom orvos nem.tud felírni receptet. Maximum kamillateás borogatást tudsz rá tenni míg nem oldod meg,de az lehet kevés lesz.
2020. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni, most Steptosyl krémmel kenem. Vény nélkül csak ilyet tudtak adni a patikában. Köszönöm a választ!
2020. jún. 5. 20:08
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha kapsz rá puszit jobb lesz.
2020. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[Az utolsó hozzászólót halhattuk aki az elmondása szerint egy háziorvos - másik kérdésekben]


Válaszolva a kérdésedre, kedves kérdezé:


A fehér pötty árpa. Az esetek 99%-ban magától elmúlik 2-3 napon belül. Kamillás borogatást tehetsz rá, ha máskor előjön. Ha 1 hét után sem múlik el, akkor kell orvoshoz fordulni.


A gondot azzal okoztad, hogy nyomogattad és "váladék" távozott. Nem szabad nyomogatni, mert rosszabb lesz! Piszkálni sem szabad! Magától elmúlik...


Ne kenegesd semmivel saját szakálladra. Fordulj orvoshoz, hogy célzott gyógyszert kaphass.

2020. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Nincsen TB-n (nem, nem erről szeretnék beszélni, hosszú, unalmas, meg lesz oldva)"


Anélkül is ellátnak még.

2020. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4

Nem vagyok házi orvos.

Még is milyen kérdésben írtam én ilyet tuti ,hogy nem nem vagyok orvos.

2020. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

@6


Akkor elnézést kérek, ugyanolyan százalékon vagy és ugyannyira "hasznos" válaszokat írogatott Ő is. Akkor kevertelek. De hál Istennek, hogy Te nem orvosnak adod magadat. ;)

2020. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék orvoshoz menni. Nincs tb-m, nem szeretnék olyasmit, amiért nem fizettem. Reggelre úgy bedagadt a szemem, hogy csak félig tudom kinyitni. Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 6. 06:48
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
TB nélkül is ellátnak. Amúgy meg muszáj fizetned a TB-t. És hiába nincs most TB-d, kapni fogsz majd mondjuk fél év múlva egy levelet, hogy fizetned kell. Visszamenőleg is ki kell fizetned, csak szólok.
2020. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod elveszíteni a látásod akkor elmész orvoshoz. ;). Mehetsz magánba is.
2020. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!