Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon félek, szerintetek?

Nagyon félek, szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok 4 eve hordok szemüveget, 18 éves vagyok. Tavaly csinaltattam szemuveget de érzem megint romlott a szemem.. jelenleg minusz 1,25 mind a ket szemem de egesz biztos hogy ez minusz ketto korul lesz..Rettegek attol hogy egy vatsag lencse kerul bele ami tudjatok ha kívülről nezitek belülről az arcom ossze nyomja, kicsinyíti, eltorzítja:( van okom aggódni ? minusz kettes lencsénél ez lehegseges lesz? Köszönöm előre is!:(
2020. jún. 15. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A lencséket lehet vékonyítani egy határig, de az extra költség. Azon aggódj inkább, hogy ne romoljon tovább a szemed.
2020. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Inkább a szemed miatt aggódj. nekem 14+-os és vékonyított lencsével nem torzít nagyon. A 2-es még majdnem ablaküveg. De azért a helyedben inkább a folyamatos romlás miatt aggódnék nem amiatt, hogy mennyire torzít a szelfizés közben...
2020. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Létezik szemtréning, amivel akár 5 dioptriát is meg lehet javítani, mert a rossz látás csak a szemizmok görcsös összehúzódása. Ha kitartó vagy, teljesen megjavulhat a szemed.

Nézz utána!

Magyarországon a Látásakadémia.hu foglalkozik vele

2020. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Kb. 24 éves korodig még lehet, hogy romlani fog, de egyre kevésbé. Utána megáll. Szerintem a legnagyobb romláson túl vagy. Az enyém mínusz 3,75. Utána sok lehetőség van. Mínuszos szemnél nagyon jó kilátással műthető, ha nehezen tudsz együtt élni ezzel. Csináltathatsz vékonyított lencsét. A kontaktlencse is megoldás.

Ez genetikai dolog, a romlás ellen nem sok dolgot tudsz tenni, legfeljebb annyit, hogy nem erőlteted, pl. limitálod a képernyő előtt töltött időt. Telefonról lehetőleg ne internetezz, mert a kisebb képernyő miatt még jobban erőlteted a szemed. Olvasásnál figyelj, hogy jó fényviszonyok mellett, megfelelő távolságból olvass, gyakran tarts szünetet.

2020. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Nekem eleinte évente kellett új szemüveg, azután megállt a romlás, 10 éves szemüvegem is jó. Vékonyított lencsém van, egyáltalán nem torzít, nincs ablaküveg szemüvegem, pedig 3.75-ös.
2020. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!