Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2 napja észrevettem a bál...

2 napja észrevettem a bál szememben hogy egy szabályos folt van benne ami homályos és elmosodik benne amit nézek. Nem kifejezetten a latoteremben van hanem inkább jobb sarokban fent de zavaró mert ahova nézek jön velem a folt?

Figyelt kérdés
Mi lehet ez? 27 éves vagyok és elég rossz is a szemem kis köröm óta, csak lencsét használok. Illetve a másik kérdés ha pupilla tagitas után beteszem a kontaktlencsét hogy ne vakoskodjak órákig az nem gond?
2020. jún. 23. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Toxoplazmózis?
2020. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Minél hamarabb menj orvoshoz, a szemen lévő folt nem játék! Lehet csak kúszóhártya,amit műteni kell,de sajnos a szomszédos onkológián nemrég halt meg egy 23 éves lány,mert a szemén volt melanoma.. csak egy foltnak indult,aztán teleszórta áttéttel a testét,nem lehetett megmenteni.

Nem ajánlatos tágítás után a lencse mert homályosan látsz de én is betettem ugyanúgy és nem volt semmi gond. Arra figyelj,hogy ha esetleg süt a nap, legyen rajtad jó minőségű napszemüveg,vagy ha nincs,kerüld a közvetlen napfényt mert akadálytalanul be tud hatolni a pupilla tágassága miatt.

2020. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első valaszolo: nem erintkeztem egy ideje állatokkal sem ilyesmi. 2.:) nem a szememen van ez hanem a latoteremben tehát ha nézek valamit akkor látom bent a szememben a kor alakú homályt.. Van ez a negyzetracsos teszt és ha a fekete pontra fokuszalok akkor jobb sarokban felül nagyjából egy szabályos kor alakban elmosodik a rács. Olvastam már makula deg. Rol de az időskori.. Befogom tenni a lencsem utána mert anélkül semmit nem látok és muszáj lesz valamicskét látnom. Az a rossz hogy sokat kell várni amire kitagul a pupilla is.. Félek mi lesz az eredmény ugymond
2020. jún. 23. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett az eredmény?
2021. jan. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Verzes van a szememben nem tudjak az okat..
2021. febr. 27. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! Nagyon sajnálom! Lehet vele valamit kezdeni? Eltűnt azóta?

Ha beverzes talán a rutascorbin segít, vagy sok c vitamin.

Nekem januárban jelent meg uvegtesti homály. Amerre nézek látom mozog a látótérben, zavar ....

Meg nem múlt el. Sajnos nem tudom el fog valaha.

2021. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1 ev kellett majdnem hogy felszivodjon.. Nem tudják miert verzett. Rutascorbinbol szedtem 3 4 szemet..
2021. márc. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!