Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline -os személlyel...

Borderline -os személlyel volt már kifejezetten jó tapasztalototok?

Figyelt kérdés
kapcsolatban, barátságban akárhogy

2020. jún. 5. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
nem. ha bedurvulnak, állat módjára viselkednek
2020. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Neten ismertem meg egyet, találkoztunk is. Ezerszer kedvesebb mint egy "ép" ember, nem éreztem még magam olyan jól mint vele.
2020. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Amíg közel nem kerültem hozzájuk, csodás volt. Amíg visszafogták magukat, és teljes erőből azon voltak, hogy megfeleljenek nekem. De miután kimutatták a foguk fehérét, már nem hittem el, hogy valódi volt, amit kezdetben mutattak.
2020. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen.Neten ismertem meg,ezerszer kedvesebb volt mint egy ép ember... egy darabig,aztán úgy beszélt velem mint egy kakival,fenyegetett stb.beteg á@lat
2020. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, én is ezt tapasztaltam, amíg tudott szerepet játszani, addig a csillagokat is lehozta volna az égről, másik pillanatban meg én voltam a világ legsz-rabb embere, tombolt, ütötte magát is, a falat is... Köszi, többször nem kell ilyen.
2020. jún. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, van. Személyesen ismerek 4 ezzel diagnosztizált embert is. Egyikük az egyik legjobb barátnőm. 5 éve ismerem, nem gondolnám hogy felszínes a kapcsolatunk. Az egyik legkedvesebb, legsegítőkészebb ember akit valaha megismertem. Érzékeny a világ problémáira. Jó ember. Igen, voltak nagy veszekedéseink, de többnyire az én hibámból. Igen, vannak dolgok amikkel meg kell küzdnie, de ő az a típus aki inkább magát bántja mások hibái miatt is és befelé fordítja a haragját. A többieket nem ismerem olyan nagyon mélyen, de az egyiküket szintén kb. 10 éve lassan. Jó emberek akiket én ismerek, nem mondhatok semmi különösebb negatívat róluk. Nyilván vannak hibáik, van mivel megküzdeniük, de ez mindenkire igaz. Nem szeretem ezt a sztereotípiát, hogy akit ezzel diagnosztizálnak egy szar alak lehet csak aki először behízelgi magát majd megbánt és hátbatámad, ez nem igaz. Ők is emberek. Szerintem egyébként van olyan border, aki inkább befelé fordítja a haragját és a túl intenzív érzéseit, és magát bántja csak. Ezzel a típussal alig lehet veszekedni, legalábbis biztos nem többször mint egy nem diagnosztizált átlagemberrel. Van persze olyan is aki kifele mutatja a haragját és másokon vezeti le. Szerintem ez ugyan úgy megvan a nem borderesek között is, hogy valaki kimutatja a dühét és őrjöng valaki meg magába fojtja, csak nekik sokkal intenzívebb minden megélésük, sokkal érzékenyebbek dolgokra, és nehezebben kontrollálják az érzelmeiket, akár kifele akár befele áradnak, ezért látványosabbak a dolgaik. Nemhiába ez egy dramatikus személyiségzavar típus :D . Szóval összességében csak azért írtam ezeket le, hogy ne stigmatizáljunk, ne ítélkezzünk egy BNO-s címke alapján. Senkit sem ismerhetünk meg a diagnózisuk alapján, és senkit sem kellene azonosítani a mentális vagy egyéb problémáival. Nem helyes valakit megítélni az alapján hogy border, és esetleg direkt elkerülni, Ha valakiről csak ennyit tudsz, semmit sem tudsz még róla. Maximum annyit hogy esetleg tekintetbe veheted hogy valószínűleg érzékenyebb mint te és jobban oda kell figyelni hogy ne bántsd meg. Attól még hogy valakit ezzel diagnosztizáltak ugyan úgy lehet jó és rossz ember is, ez csak rajta múlik merre indul el. Ugyan úgy lehet hogy a legjobb barátod lesz akivel imádsz lenni és ezért el tudod fogadni úgy ahogy van, az ijesztő tulajdonságait is, vagy lehet hogy nem fogod megkedvelni. Mint ahogy ez a 2 lehetőség van akárkivel is ismerkedsz. Tehát rövidre zárva: igen, van kifejezetten jó tapasztalatom borderesekkel. :)
2020. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

(Akármilyen nagy mértékű és hosszúan tartó folyamatos figyelem és gondoskodás, törődés után is) az őszinteség, gondoskodás és odafigyelés szavak tényleges jelentését hírből sem ismerő formálisan hízelgő, de csak egy magát megjátszó és közben minden embert folyton lenéző, és eközben folytonosan menstruáló elmebeteggel nehéz jó tapasztalatot szerezni. És ha azt is hinné az ember, hogy van jó emlék és élmény vele, kiderül, hogy csak megjátsza magát mindig, mert mindig kiderül, hogy épp csak kell neki valami. Élősködés, ennyi a motivációja mindig. Mindig és minden egyes alkalommal ide, csak ide lyukad ki a dolog.

Nehéz olyannal jó tapasztalatot szerezni, aki mindig a saját szempontait, érdekeit, hasznát nézi mindenben. Akinél bármelyik vadállatra jobban lehet számítani, mert még az is kiszámíthatóbb és megbízhatóbb. Akinek a behízelgése mögött bármelyik vadállat megnyugtatóbb és ráadásul stresszmentesebb, figyelmesebb és segítőkészebb.

2020. jún. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem volt. A 7-el értek egyet. Több ilyet is ismertem. Nem látják be, hogy problémájuk van, nem kezeltetik magukat. Ha el is mennek terápiára, akkor is csak azért nehogy elhagyják őket, de munkát nem akarnak beletenni a fejlődésbe. Kapcsolaton belül csimpaszkodók, bántalmazók. Nem vállalnak felelősséget a tetteikért, minden róluk szól, kihasználnak másokat. Érzelmileg elérhetetlenek, egyoldalú kapcsolatot létesítenek, rettentő manipulatívak. (ez az én személyes tapasztalatom velük)
2021. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Kérlek ne így álljatok hozzá. Mindenkinek vannak problémái és arról nem tehet, hogy nehéz gyerekkoruk volt (mindenki gyerekkorában voltak negatív események) Az éremnek mindig két oldala van, ez persze nem jelenti, hogy el kell viselni, ha valakivel rosszul bánik a másik. És mielőtt másra sarat dobálunk, mindenki mozog valamilyen vonalon, tehát felesleges a megbélyegzés.
2021. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!