Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tapasztalt ilyet valaki, vagy...

Tapasztalt ilyet valaki, vagy tudna segiteni valaki?

Figyelt kérdés

Eszrevettem hogy a szemuveg középén ha ott nezek nem látok teljesen tisztán viszont ha elfordulok es a sarokba nezek kicsit akkor elesebb a kep..ezt a jobb szememnel tapasztaltam

van okom az aggodalomra:( esetleg betegség , vagy sulyosabb elváltozás lehet ez?


2020. júl. 21. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen régen készült a szemüveged? Lehet megváltozott a dioptriád, és érdemes újság csináltatnod.

Az is lehet, hogy elmérték a pupilláid távolságát, és nem középre került a fókusz. Ez sajnos előfordul. Ha még garanciás, ingyen újat kell csinálniuk.

Nem valószínű, mert észrevetted volna, de az is lehet, hogy picit karcos a szemüveg lencse közepe.

2020. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy hónapos a lencse, nem tudom mi lehetde legközelebb ha megyek megemlítem
2020. júl. 21. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:

És kezdettől ilyen, vagy csak mostanában tapasztalod?


Ha már az elején ilyen volt, akkor ne várd meg a következő kontrollt, hanem minél hamarabb kérj időpontot, mert ha nem jól állították be a lencsék fókuszát, az tovább ronthatja a szemed.

2020. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ez az első szemüveged, vagy már korábban is volt?

Nem tárolod véletlenül néha lencsével lefelé az éjjeliszekrényen? Attól simán karcolódhat a közepe.

2020. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mostanaban vettem eszre sot pont ma, a rossz latast eszleltem elobb is mar de szaraz a szemem es annak tustam be, 4 éve vagyok szemuveges, karcot nem latok a lencsén
2020. júl. 21. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Szemcsézőét használsz?
2020. júl. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ha szemcseppre gondolsz akkor igen használnok
2020. júl. 21. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!