Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes -1-es dioptriával...

Érdemes -1-es dioptriával lézeres szemműtétre menni?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsét hordok már jó pár éve, mert a szemüveget nem tudom elviselni. Viszont nagyon örülnék neki, ha kontaktlencse nélkül is normálisan láthatnék. Anélkül 1,5-2 méter távolságba már homályosan látom a dolgokat. Ha most megműttetem magam, akkor nem fog vissza romlani?


19/N



2020. júl. 22. 17:03
A kérdező szavazást indított:
Megéri a műtét
Nem éri meg
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekem műtötték 2 éve és nem romlott vissza. (-3,5) hallottam ilyenről én is, de inkább szerintem az fontos, hogy milyen régóta -1 a dioptriad, mennyire tekinthető ez tartós állapotnak, ingadozások nélkül. Mindenképp őket kérdezd meg. Az alkalmassági vizsgálat több órát vesz igénybe, ingyenes és azután tudnak majd neked bármit is mondani.
2020. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
A lányomnak -1,25-tel nem csinálták meg a műtétet, mert hogy nem elég rossz a szeme. Egy barátunknak megcsinálták, és 8-10 év múlva romlott vissza a szeme.
2020. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2020. júl. 22. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
4-5 évet érdemes várni a műtéttel, ha eközben nem változik a dioptria, akkor minimális az esélye, hogy műtét után megváltozzon.
2020. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem. Egyrészt -1 dioptria még annyira kezelhető szemüveggel és kontaktlencsével, hogy nem érdemes bevállalni egy többszázezres műtétet. Másrészt pedig még romolhat. Nekem -2.5 dioptriás a szemem, évente kb. 0.5-0.75 romlással. 25 éves koromnál előbb nemigen műttetem meg.
2020. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!