Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használt kontaktlencse folyadé...

Jszeniko kérdése:

Használt kontaktlencse folyadékba raktam a lencséimet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalt kontaktlencse hordozókhoz fordulnék; tegnap reggel beraktam a kontaktlencsémet, majd elfelejtettem cserélni a tárolóban lévő folyadékot, így önmagában magammal vittem azt a folyadékot amiben előző este álltak a lencséim. Tegnap este mikor kivettem, szintén nem volt nálam semmi, így beleraktam a “használt” folyadékba őket. Mikor hazaértem természetesen kicseréltem a folyadékot. Mit tegyek, hagyjam a folyadékban még egy éjszakán át, vagy ne is rakjam be inkább a szemembe többet? (Fertőzésveszély...stb)

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2020. júl. 23. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Uj folyadekba rakd es utana hasznalhatod.

Nem lesz semmi bajod.

(Kontaktlencses vagyok az õsrobbanás óta)

2020. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
91%

Szia!

Nem hinném, hogy bármi baj lehet belőle, szerintem másokkal is megesett már ez. Esetleg azt megteheted, ha annyira aggaszt a fertőzés veszélye, hogy a folyadékkal letisztítod a lencséket a tenyereden, ahogy azt szokás csinálni (bár én sosem szoktam, mégsem volt még problémám belőle), aztán akkor legalább tényleg makulátlanok :D

2020. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oo okés, köszönöm szépen srácok:))
2020. júl. 23. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!