Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a kontaklencsem beleesik a...

Ha a kontaklencsem beleesik a porba de aztan fertotlenito folyadekba teszem az baj?

Figyelt kérdés
Eleg nagy a szemhibam (7,5) a fenti kerdes tartalma baj? Lesz valami baja a szememnek ha fertotlenites utan berakom? Rengeteg remtortenetet hallottam mar. Illetve ha sirok kontaklencsebe?ha nedves kezzel hozzaerek?

2018. ápr. 30. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a porba esik, valószínűleg megkarcolódik, akkor pedig nem fogod tudni használni többet. Ez konkrétan szerencse kérdése.

A szemhibadnak ehhez mi köze van? Ha sírsz, sírsz, semmi sem történik. Akkor sem, ha nedves kézzel hozza érsz

2018. ápr. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát pucold le jól, és tedd be, kiderül. Ha karcolódott, azt érezni fogod. Nem lesz semmi bajod amúgy. Sírni is lehet benne, hozzáérni is, én úszni is lencsében szoktam, szóval lehet vele mindent csinálni.
2018. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi. A szemhibamat arra mondtam, hogy hatha az befolyasolja, hogy mennyire karcolodik. De ha megkarcolva hordom az baj?
2018. ápr. 30. 09:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni megkarcolva hordani, mert az olyan, mintha egy kavics lenne a szemedben :) szóval azt érezni fogod. De sztem nem lett semmi baja ennyitől.
2018. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A sírástól semmi baja nem lesz, viszont csak tiszta kézzel nyúlj hozzá. Nekem cylinderes volt így ha elfordult homályosan láttam vele, gyorsan kezet mostan és munkatársaim döbbenetére szép óvatosan rátettem az ujjam a szélére és pozícióba forgattam kb mintha valami bionikus szemmel fókuszálnék, kívülről horror látvány :D
2018. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eddig akárhányszor ejtettem el a lencséimet, lemostam fertőtlenítő oldattal és semmi bajuk sincs.

Kb 3 éve használok lencséket.

2018. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!