Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi idő alatt tudtátok...

Mennyi idő alatt tudtátok betenni és kivenni az első kontaktlencsét az optikán?

Figyelt kérdés
Van valami jó módszer erre?
2020. júl. 28. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Betenni kb 10 perc volt egy szemre, aztán a másik szemre már harmadik próbára ment.

Kivenni szintén 10 perc volt és a másikat (béna bal kézzel) nem is tudtam ott kivenni, próbáltam vagy fél órát.

Vissza kellett mennem máskor, akkor berakni simán ment és kivenni is kb 10 perc alatt. Direkt a rossz kezemmel kezdtem a dolgot.

Aztán hazajöttem lencsében és kb egész délután próbáltam kiszedni fél óránként, de nem ment. Egyszerűen nem tudom jó irányban összecsippenteni az ujjaimat. Akkor kivette nekem a húgom...


Aztán másnap már jobb volt, meg tudtam oldani magamnak. Gyakorlás kérdése, bele lehet jönni.


Azóta voltál már?

2020. aug. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Betenni könnyen megy , kivenni nagyon nrhéz. Elhúzom a színészről de nehéz összecsippentenem. Csak a lencsêt simogatom. Szerintem azért mert nem nyomom eléggé össze a lencsét
2020. aug. 6. 08:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, kivenni jóval nehezebb. Gyakorlással menni fog.
2020. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remélem, köszönöm :) van valami jó trükkös esetleg? :D
2020. aug. 6. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Huhh, én vagy 2 órát ültem az optikában, kb annyit tartott, míg először betettem mindkettőt, kivettem, majd visszatettem. Utána még kellet pár hét, hogy megszokjam, olyan 10-15 percet szántam rá minden reggel/este, aztán egyre jobban ment, mostmár pillanatok alatt megvan, tényleg csak gyakorlás kérdése.

Ami nekem bevált a kivételnél az, hogy nem a hüvelyk- és mutatóujjammal próbaltam kivenni, hanem a középső- és a mutatóujjam közé csippentem, nekem ez sokkal jobban a kezemre áll.

Hajrá, ne add fel :))

2020. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!