Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A jobb szememmel nagyon picit...

A jobb szememmel nagyon picit rosszabbul látok távolra. A ballal tökéletesen látok. Pénteken megyünk szemészetre, szerintetek kell szemüveg? És állandó használatra, vagy csak valamikor, pl. suliban kell felvennem? Nektek volt ilyenetek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 18:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Persze...
2020. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, mindenkinek így van, az egyik az un. vezérszem, azzal látsz jobban ha letakarod a másik szemed.
2020. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Akkor nem is kell szemészetre menni?
2020. aug. 26. 09:07
 14/24 anonim ***** válasza:
49%

"ideig" - helyesen. Legalább ezen tudsz javítani.


Ellenben a szemet nem lehet "megjavítani". Unokatesó... ja, persze. A szemüveg nem megjavításra van, hanem, hogy jobban láss vele. Ha amúgy jól látsz, nincs szükséged rá.

2020. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Csak véletlen elírtam.

Amúgy, 14-es, te szemüveges vagy?

2020. aug. 26. 09:18
 16/24 anonim ***** válasza:
49%

Én nem, de ez hogyan jön ide?

Ettől még tudom, hogy a szemüveg nem javít; elég sok szemüveges családtagom van, mindegyiknek folyamatosan romlik azóta is (ami amúgy "normális" az idő előrehaladtával, lassan biztos nekem is kell már majd szemüveg).

2020. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De azt olvastam, hogy ebben a korban még javítani lehet. Szerinted most már miért nem szemüveges az unokatesóm?
2020. aug. 26. 09:24
 18/24 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem tudom, mi az az "ebben a korban", de az én unokatesóim közül négyen ovisban/alsó tagozatban szemüvegessé váltak, és nem gyógyultak meg utána csodával határos módon...


Nem tudom, miért nem szemüveges az unokatestvéred, lehet, hogy eleve nem is volt annyira vészes neki, aztán simán nem hordja, és kész. Ezt sokan csinálják.


De nem kell nekünk hinned; menj el egy szemorvoshoz, és majd kérdezd meg tőle. Nem is értem, miért távdiagnosztikát akar mindenki a GYIK-en... Milyen csodára vársz itt, de komolyan??

2020. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Mindegy, csak gondoltam, ha valaki járt már így, leírhatná a tapasztalatait.
2020. aug. 26. 09:29
 20/24 anonim ***** válasza:
Leírtuk, csak nem fogadod el.
2020. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!