Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudok tenni ha valami nem...

Mit tudok tenni ha valami nem oké az egyik szememmel, de a szemorvos nem talál semmit?

Figyelt kérdés
Minden vizsgálatot elvégzett amit csak tudott, de semmit nem talált. Látok a szememre, de valami zavar, mint egy belógó hajszál. Viszont nem látom a zavaró tényezőt, nem tudom megmondani mi az pontosan. Amit tudok, hogy nem üvegtesti homály. Nem mindig van jelen a dolog, de minden nap előfordul és az sem tudom megmondani mi váltja ki. A szemorvos beutalt neurológiára, de a neten semmit nem találtam ami ilyen panaszokat okoz. Tanácstalan vagyok és aggódom mert mégiscsak a látásomról van szó.
2020. szept. 24. 12:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ott lesz akkor a válasz.

Amúgy nekem is stressz oka volt, mert erő szédüléssel mentem el, de nincs az agyi erekkel se semmi baj.

Plusz visszavettem a kontaktlencséből 0,5 dioptriát, mert bár az lenne a passzoló, nem bírtam megszokni, annyira erős volt.

Mondjuk el is múlt a szédülés.

2020. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nekem iszonyú fejfájásom van, ez a furcsa érzés később jelentkezett. Alap vizsgálaton a neurológus sem talált semmit, ezért beutalt MRI-re. Remélem meg tudják oldani a problémám. Mondjuk egy ideje van egy apró árpa az említett szememen. A doki szerint el fog múlni magától, nagyjából egyidejűleg jelent meg a szemproblémával. Lehet az a ludas? Nem gyulladt amúgy, pici és fehér, észre sem lehet venni.
2020. szept. 24. 19:06
 13/22 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mert még nem volt árpa a szememen, hála Istennek nem begyulladós szemem van.

Inkább árpa legyen, mint valami neurológiai baj.

2020. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. De azért aggódom kicsit.
2020. szept. 24. 19:11
 15/22 anonim ***** válasza:

Elhiszem, de reméljük, nincs semmi komoly.

Én is aggódtam, úgyhogy átérzem.

2020. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Fölösleges itt találgatnunk ha még az orvosok sem tudják. Esetleg migrén nem lehet?Azt írtad,hogy fáj a fejed...a migrénes fejfájás is okozhat szemtünetet.
2020. szept. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem. Fényérzékenységgel, furcsa szemcsés látással, szédüléssel, fejfájással stb de semmit nem találtak. Valószínűleg enyhe agyrázkódás váltotta ki.
2020. okt. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Neked elmúlt azóta? Nekem júli eleje óta tart és egyre rosszabb.
2020. okt. 14. 11:09
 19/22 anonim ***** válasza:

Mik a tüneteid pontosan? 4 éve erősen bevertem a fejem, rá 1 hétre kezdődtek a tünetek, nekem is rosszabbodott kb 2 hónapig aztán fokozatosan csökkentek és kb fél évig tartott míg az összes tünet eltűnt és visszaálltam alapba. Még hangérzékenységem is volt a tetőponton, na az kegyetlen. :D


Neurológus mesélt erről, hogy olyanoknál szokott előfordulni akiknek többszöri fejsérülések voltak (extrém sportolóknál pl), és migréneseknél, de sokszor nem tudják mi okozza ezért valóban ráfogják a stresszre. De ez alapból nem betegség, csak valami okozza, kiváltja.


Szóval valami miatt anyagcserezavar, hipermetabolizmus (túlzott aktivitás) alakul ki az agy különböző területein, ami miatt képtelen kiszűrni az agy bizonyos dolgokat amikhez már születés óta megtanult alkalmazkodni, és ez sokféle látászavart tud okozni, még koncentrációs problémát, fáradtságot, memóriazavart, fülzúgást, stb is, attól függ hol van az anyagcserezavar. Pet ct mutatja ki.


Ez a hajszál dolog amúgy szinte biztos hogy üvegtesti homály, én nagyon sok apró homályt kezdtem el látni mindkét szememben mikor jöttek a tünetek, voltak gömb alakúak, hosszú vízszintes vonalak, meg lelógó hajszálszerű vékony cucc ami egy helyben lebegett, de már egyáltalán nem látom őket, semennyire. Ezek születés után keletkeznek és az agy nagyon hamar elkezdi kiszűrni a nagy részét, ezért nem láttad sose, de igazából ott volt mindig.


De ez nálam mindkét szememben volt, neked csak az egyiknél van? Mármint a hajszálszerű izé az ok, de a többi tünet is? Mert ez 100%-ig idegrendszeri és neurológiai eredetű ami nekem volt és ha stimmelnek a tünetek amiket fent írtam.


De amúgy ezek voltak:


- üvegtesti homályok

- fényérzékenység - fotofóbia

- cikázó fehér pontok - bfep

- útóképek - palinopsia

- szemcsés látás

- fülsípolás - tinnitus

- hangérzékenység - hyperacusis

- szédülés - vertigo

- fejfájás

- fáradtság


Kb ennyi :D

2020. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Én nem szédülök, de a többi passzol. Kezdek rájönni hogy talán nem hajszál az, hanem fokozott fényérzékenység és enyhe nyomás a szemem mögött. A neurológus nem talált semmit, most egy fejfájás naplót kell írnom és sportolnom. Februárban kell újra mennem. Az utolsó ami még nem lett vizsgálva az a pajzsmirigyem, ha ott sincs eltérés akkor valóban a testmozgás hiánya és a szegényesebb étrend az ok... vagy már nem tudom... kezd elmenni már az életkedvem a folytonos zavaró dolgoktól és a fájdalomtól.
2020. okt. 28. 17:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!