Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Iskolaorvos elküldhet kötelező...

Iskolaorvos elküldhet kötelezően szemészetre?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok. Elég rossz a szemem már több éve, 2018-ban voltunk szemészeten, akkor mondták, hogy kellene szemüveg, de nem csináltattuk meg. Igazából annyira nem érzem szükségét, ritkán szokott csak bajom lenni ebből. Volt tavaly ilyen vizsgálat az iskolában, ott a látásvizsgálatnál csak az első 3 legnagyobb számot láttam, alatta már nem. Erre az iskolaorvos konkrétan leba*ott, hogy miért nem csináltunk szemüveget, meg hogy hogyan fogom így látni a táblát, stb. Én meg mondtam neki, hogy tervezünk menni szemészetre, aztán elengedett. (mondjuk tervben sem volt amúgy, csak mondtam valamit mielőtt rosszabb lenne).

De egyébként meg az osztályteremben a terem feléig simán látom a táblát, csak fél szemmel látok alig. Ugye ha idén is lesz ilyen vizsgálat, akkor nem fog elküldeni kötelezően szemészetre vagy valami? Vagy ha megtanulnám a táblán a számokat, az hihető lenne?


2020. szept. 27. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Azért ha csak az első három számot látod, akkor elég szarul láthatsz.

Nem kötelezhet rá, de ez a te érdeked, nem hiába mondja, hogy csináltass.

2020. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fél szemmel tényleg szarul látok, meg igaz hogy kis dolgokat nem látok már pár méterről sem. Viszont a táblát meg mindent látom normálisan, tehát komolyabban bajom nem volt még ebből.
2020. szept. 27. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
De hát csináltass szemüveget. Aztán legfeljebb nem hordod ha nem zavar a hiánya, de mégis ott lesz, ha szükséged lenne rá.
2020. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!