Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ennek a szemproblémának mi a...

Ennek a szemproblémának mi a gyógymódja?

Figyelt kérdés

Kis feketés pöttyöket, akár hajszálszerű kis részeket látok ha fényes felületre nézek vagy fókuszálatlanul. Üvegtestben szokott ilyen lenni. Voltam szemészeten, de nem mondtak sokat. Mindig csak belenéztek és egy szemnyomást mértek aztán meg mondták, hogy nincs semmi baja. És elküldtek. Egyszóval szórakoztak velem. C vitamint ajánlottak a gyógyszertáros meg azt mondta hogy ezek hülyék.

Sajnos sokat kell számítógépen ülnöm munka miatt. A képernyőfényt 15%-ra levettem, de így is sokkal sűrűbben tapasztalok ilyet.

Volt e valaki hasonló problémákkal? Illetve mit kapott rá kezelést Mit ajánlottak?



2020. okt. 18. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Az üvegtestet el lehet műtétileg távolítani, folyadékkal feltölteni a helyét, aztán új üvegtest képződik helyette, de nem ajánlanám. Létezik már valami lézereres terápia is, lézerrel feldarabolják vele a látást zavaró részeket, de annak is vannak veszélyei, inkább nem kell vele semmit tenni, amíg nem túl zavaró. Ha orvos látta, akkor valószínűleg nem retina leválás és nincs komoly aggodalomra ok.
2020. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is látok úszkáló homályokat,többször nézték a szemem azóta.

Ide-oda úszkáló amőbaszerű homályok ezek,minél fényesebb felületre nézek,annál zavaróbb.

Igazából nem mondtak rá semmit,de ha nagyon zavaró úgy lehet üvegtesti műtétet végeztetni,de nem teljesen veszélytelen.Az esetleges későbbi járulékos problémák veszélye miatt én nem nagyon foglalkozom a műtéttel.Egyenlőre amíg nem romlik lényegesen megpróbálok vele együtt élni. Kellemetlen dolog.

2020. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!