Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan szoktassam magam arra,...

Hogyan szoktassam magam arra, hogy ne viseljek mindig szemüveget?

Figyelt kérdés

Helló.

Nos eléggé elromlott a szemem az utóbbi időben. Régebben -3,25 és -3,50 volt de most már -4 lett. Nem rég vettem új szemüveget, de elcsesztem, mert nagy lett és eléggé kényelmetlen meg folyton leesik ha lehajolok. Ezért is szeretném kevésbé használni. Legközelebb egy hónap múlva tudok max. új szemüveget venni. Addig is mellőzni szeretném a használatát. Eléggé homályosan látok, de nem vészesen. Lehet újra éles a látásom ilyen számokkal? Mennyi idő lenne mire újra élesen látnék szemüveg nélkül? Általános óta hordok szemüveget azóta 22 vagyok. Szeretném végleg letenni. Főleg most a maszkos időszakban is szörnyű szemüvegben felszállni, bepárásodni stb...Valami trükk? Szemüvegesek esetleg nektek sikerült újra élesen látni? Nagyon jó lenne már szemüveg nélkül látni. Sajnos mindkettőhöz kell azaz távolra és közelre, régebben nem kellett közelre.



2020. okt. 15. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hátha lehet állíttatni rajta, hogy ne essen le.
2020. okt. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem mert több visionben voltam de műanyag és igazitottak rajta eleget.mégis leesik
2020. okt. 15. 23:51
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos nem fog javulni. Valószínüleg gyorsabban romlana. Ilyen esetben tökéletes a lézeres szemműtét, akár 120%-kal jobb lehet a látásod, tehát jobb, mint valaha. 600 ezer forint a két szem ára, de megéri.
2020. okt. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog javulni, de kiprobalhatod a kontaktlencset, ha a mutet esetleg nem palya jelenleg.
2020. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

komolyan nem fog javulni? :(

hát ez szomorú.

családom szerint elvileg ha keveset hordom akkor csak javulhat nem?

2020. okt. 16. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csaladod nem hiszem, hogy nagyon ertene hozza. Ilyen logika alapjan eleve fel se kene irni a szemuveget, mert ha elromlik, majd megjavul magatol, nem?
2020. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igazábol én se érteném, miért javulna ha nem hordom, bár lehet azért mert nagyon ellazultak a szemimaim a folyamatos hordás miatt. Észreettem ha leveszem itthon akkor egyre élesedik a kép, szoval csak javulhat ettől!
2020. okt. 16. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
A szemizmaidat akkor 'edzed', mikor szemüveget hordasz. Ha leveszed, akkor éppen az ellenkezője történik, mert nem a távoli dolgokra koncentrálsz, hanem arra, amit látsz.
2020. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem hordanád, akkor inkább arra lenne nagyobb esélyed, hogy romlana, persze nem törvényszerű, mindenkinél máshogy van. Annyi biztos, hogy ez már javulni nem fog.

Amúgy nem tudom te hogy vagy vele, de nekem is ilyen a szemem és én nem bírok szemüveg nélkül lenni.

2020. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
sajnos én sem de jó lenne pedig szemüveg nélkül...főleg most mikor bepárádosik a maszk miatt is. De asszem majd veszek egy újat valamikor végülis vannak olcsók is. Pedig azt hittem valahogy javulhat a szem ha nem hordom de akkor nem..:D.
2020. okt. 16. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!