Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Soha nem volt még kontaktlencs...

Soha nem volt még kontaktlencsém, viszont most lenne egy kis baráti összejövetel Halloween alkalmából, és a kosztümömhöz nagyon jól állna egy színes lencse. Lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10 éve van mínuszos szemüvegem, de sosem akartam kontaktlencsét, mert a szemüveget is csak akkor veszem fel, mikor elmegyek itthonról, emellett ha kontaktlencsém lenne, akkor a szemüvegtől meg kéne válni, az meg legalább valami kinézetet ad a ronda fizimiskámhoznamindegy.


Most lenne pár nap múlva egy halloween-i bulika, az öltözékemhez pedig nagyon jól állna, ha az egyik szemem fehér kontaktlencsét raknék. Természetesen nem elengedhetetlen, de kétségtelen, hogy sokat dobna, viszont félek, hogy baj lehet belőle. Egy napot, max 12 órát lenne bent, ez biztos, viszont, mint a kérdésben is feltüntettem, nem hordtam még sosem lencsét, így nem is biztos, hogy tűrném.


Dioptria nélkülit használnék természetesen, szemüveg nélkül.


Próbálkozzak meg vele, vagy mindenképpen menjek el egy szemészeti boltba, ahol adnak próbalencsét?



2020. okt. 18. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér, nem hiszem, hogy különösebb bajod lenne.
2020. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért a behelyezését és a kivételét valaki gyakorlottol meg kellene tanulnod. (Orvos a legjobb!!!!)
2020. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem használtál, nem tudod hogy kell ki-berakni. Plusz az elején szoktatni kell a szemet, állandó hordású lencse sem lehet bent elsőre 12 órát.
2020. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 órával kellett növelnem a hordási időt, tehát kb. 12 nap alatt jutottam el oda, hogy egész nap bent lehetett. Ha te mondjuk 6 órát hordanád, akkor 6 nappal előtte el kell kezdened szoktatni a szemedet.

De minden lencse más. Az enyém félkemény volt.

Még így is megküzdöttem az első napokban a ki- és bevételnél. Volt, hogy elcsúszott és vörösre bőgtem ijedtemben a képemet, mire ki tudtam bányászni a szemgolyómról. Úgy el tud tűnni egy félkemény lencse, hogy nem is látszik a szemhéjad mögött, ha elcsúszik. És olyankor baromira fáj.

Amúgy is olyan érzés a lencse az első kb. 7-8 napban, mintha homokot szórtak volna a szemedbe. Később megszokja az ember és nem érez ilyesmit.

A lágy lencséket nem ismerem. Azok valószínű kényelmesebbek, de egészségtelenebbek, mert a szemgolyó felületét jobban beborítják. A lágyat túlhordani is tilos, mert nagy bajokat okoz. A kemény lencsét én simán túlhordom, de azért ezt csak halkan jegyzem meg. Egyszer mondta egy szemorvos nekem, amikor az 1 éves lencsét olyan 4 évig hordtam, hogy ezt lágy lencsével nem tehettem volna meg büntetlenül.

2020. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lágy lencsém van, dipopriás nagyjából 1,1.5 hónap alatt tanultam meg rutinosan berakni-kivenni, előtte volt hogy órákat szenvedtem vele hogy csak az egyiket berakjam a végére már vérvörösek voltak a szemeim. Nem tudom mennyi időd van a buliig, de a helyedben gyakorolnám előtte a be és kivételt mert nagyon pánikolós tud lenni ha épp nem megy.
2020. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Jovore probald ki. Iden maradj a valagadon.
2020. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!