Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Járjak homályban vagy kényelme...

Járjak homályban vagy kényelmetlen szemüveg?

Figyelt kérdés

Helló.

Nem olyan rég vettem új szemüveget, amit eléggé elcsesztem. Egyáltalán nem passzol hozzám, túl nagy, lecsúszik ha lenézek, buszon állandóan bepárásodik, ami rosszabb mintha nem lenne rajtam. 1 vagy 2 hónap múlva tudok csak újat venni, de addig eléggé szenvedés ezzel. Állandóan ferde is sajnos, így hülyén nézek ki néha. Első nap persze minden oké volt, kényelmes is volt. Néha kénytelen vagyok levenni, főleg útközben, mert maszkkal ugye bepárásodik de olyan szinten, hogy az egész párás. Útközben meg feszült vagyok, mert mindig nézegetem, hogy ferde e vagy nem és emiatt lehet nevettek akik előttem álltak. Járjak addig szemüveg nélkül míg veszek újat, vagy szenvedjek ezzel ami nagyon kényelmetlen. Itthon még elviselem, de kint már letenném. Bár -4esek a szemeim és eléggé homályosan látok de nem vészesen. Mit gondoltok? Szemüvegesek, nektek volt ilyen hogy volt egy kényelmetlen szemüvegetek azt inkább fel se vettétek?



2020. okt. 23. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Van rá megoldás:

A szemüveg száraira befőttes gumit kell többszörösen tekerni (válassz valami neked tetsző színt), ez megtartja a fejeden a szemüveget.

A párásodás ellen pedig az üvegekre kenj egy kis szappant. Ne folyékonyat, hanem a szilárd, közönséges szappant, majd egy nem bolyhosodó textillel dörzsöld szét a szemüveg lencséin. (Ez tükörre is használ a fürdőszobában.)

Az meg, hogy kissé ferdén áll a fejeden, lehet teljesen normális. Mindenkinek - legtöbbünknek - nem tökéletesen szimmetrikusan van a füle, nekem is például az egyik kissé lejjebb van. Ezt az optikus tudja korrigálni, hogy lejjebb teszi az egyik szárat.

Ha -4.0 a dioptriád, akkor inkább hordd a szemüveget.

2020. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavinném ahol vettem, elmondanám, hogy ferde lecsúszik stb, lehet tudják korrigálni valamennyire.
2020. okt. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
probaltuk de korrigálták amennyire lehetett, de a keret a hiba. túl nagy sajnos. ez van sajna ha vásárlási lázban égsz..
2020. okt. 23. 01:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem segít rajtad, negyven éve viselek szemüveget (rövidlátás), de még nem volt rossz méretű keretem.

Friss a tapasztalat: néhány hete voltam, a szemorvos ellenőrzése alapján nem változott a látásélességem. Nem kellett volna új szemüveg (a jelenlegi 4 éves), de az autóvezetés kényelméhez készíttettem egy fényre sötétedő lencséjűt.

A hölgy mutatott olyan keretmodelleket, amelyek az adott lencsemérethez célszerűek voltak, és miután látta a tanácstalanságom, az arcformámhoz koromhoz illőket ajánlott. Még azt is szóba hozta, hogy mely színek illenek ahhoz, hogy erősebb fényben teljesen napszemüvegszerűen sötét a lencse. Minden keretmodellből többféle méret volt, amelyik keretfajtát választottam, a hölgy két kissé eltérő méretű keretet adott próbálni. Az egyiket túl szorosnak éreztem, a másik tökéletes volt. Kérte, hogy többször vegyem le, vegyem vissza, azt is, hogy mozgassam, hajtsam le a fejem; elnézést kérve ő is a megmozgatta a szárait. Miután bebizonyult, hogy nem csúszik, nem esik le, alaposan kikérdezett, hogy például nem nyomja-e az orrom, nem húzza-e a fülem, nem érzem-e, hogy nyomja a halántékom stb. Ezután lett az a keret, abba tették a lencsét. Nyilván lehetett volna továbbiakat próbálni, ha a méret tippje alapján egyik sem lett volna jó a kettő közül. A szemüveg átvételekor szintén felpróbáltatták, és a látáson túl szintén kérdezgették, hogy nem szükséges-e állítani, akár az orrtámaszokon, akár a száron. Nem kellett, tökéletes volt.


A párásodásra nem tudok mit írni. Használtam már párátlanító sprayt is, kendőt is; nem segítettek. Pontosabban, az ígéret ellenére bepárásodott a szemüveglencse, nem gátolta meg, viszont a kendő jó volt arra, hogy megtöröltem vele, mindjárt megszűnt a párásodás. A maszk az rontott a helyzeten, de aztán a menyem tanácsára olyat választottam, ami felül jól zár, megfelelő merevítése van felül, amit az arcomhoz állíthatok.


Hogy szemüvegben járj-e, vagy sem, azt magadnak kell eldöntened. Lehet, hogy akár ingyen is tudna segíteni, aki ezzel foglalkozik, ha megfelelően állít a száron. Ismerősömmel voltam egyszer, ő is bajmolódott, nyakába akasztható zsinórt használt, így nem földre, kőre esett a szemüveg, csak a mellére. Megmelegítette az optikus a szárat, és maradandóan meg tudta változtatni; tökéletes lett.


Az meg aztán ne izgasson, hogy nevetnek-e a ferde szemüvegeden, mert nagy eséllyel nem foglalkozik vele senki. És ha figyel rád annyira, hogy észrevegye, akkor nevetni fog? Te nevetnél emiatt máson? Én nem.

2020. okt. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj vissza, ahol csinálták vagy egy másik optikába. Tudnak állítani nem csak a száron (azt rá tudják hajtani a füledre), hanem a keret elejét is meg tudják hajtani. Képet nem találtam hozzá, de a két lencse közötti részt melegíti fel és hajlítják meg, így a keret keskenyebb lesz és jobban illik a fejed görbületéhez. Remélem érted mire gondolok.


Ezen kívül amit tudok tanácsolni, az, hogy használj kontaktlencsét, azzal nincs ilyen probléma.

2020. okt. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg érdemes elgondolkodni a lencsén, ha nem idegenkedsz tőle, és akkor a szemüveget csak "pihenőnapokon" kell hordani.
2020. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!