Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaktlencsés vagyok....

Kezdő kontaktlencsés vagyok. Az utcán elég homályosan látok a lencsékkel. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Amikor otthon vagyok, minden tökéletes, tisztán látok, ha sokáig a monitor előtt ülök (mindennap legalább 12 órát), és kicsit érzem, hogy száraz a szemem, akkor csepegtetek műkönnyet, meg is oldódik a probléma.


Viszont amint kimegyek az utcára, pár perc múlva nagyon homályosan látok (így is jobban látok, mintha nem lenne bent a lencse, de kellemetlenül összefolyik minden). Mi lehet ennek az oka? Meg kell szoknom még? 2 hete vagyok kontaktlencsés.



2020. nov. 3. 11:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Néhány kiegészítés, hátha fontos:

Az egyik szemem cilinderes, így tórikus lencse kell rá. Az első cilinderes szemüvegemet is egy teljes hét alatt tudtam csak megszokni.

Az első napokban elég sokat szenvedtem a berakással-kivevéssel. Talán megsérthettem a lencsét? Bár nem szúr, nem kényelmetlen, nem könnyezek tőle, így nem hiszem.

2020. nov. 3. 11:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég érdekes, tórikus lencsénél pislogáskor szokott egy nagyon kicsit behomályosodni, mert olyankor a lencse kissé arrébb csúszik. Ezen kívül nem lenne szabad homályosan látni vele, még akkor sem, ha 2 hete hordod. Szerintem el kéne panaszolnod ezt az illesztőnek is, lehet hogy valamit elnézett.
2020. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nekem az jutott eszembe , a kérdést olvasva- bár nem értek hozzá; hoy esetleg a műkönny szétfolyik a kontaktlencsén, és ilyen homályosan szárad rá? Vagy hogy úgy különösen, a hideg levegőtől megállna a műkönny?
2020. nov. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hideg levegőtol megszárad a filmreteg
2020. dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!