Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az egyik szememmel jól...

Ha az egyik szememmel jól látok, viszont a másikkal kissé homályosan , akkor kell szemüveg / kontaktlencse, ahhoz hogy vezethessek?

Figyelt kérdés

A bal szememmel tökéletesen látok, a jobbal viszont a pár méternél távolabb lévő feliratokat nem tudom tisztán elől ásni (pl. rendszámtábla, kisebb reklámtábla) Tárgyakat nagyjából tisztán látom, de nem tudok mindent elolvasni.


Ez egyébként kb. 6-7 éve így van, csak egy kicsit javult a rossz szemem, mert régebben még homályosabban láttam.


2020. júl. 29. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Szerinted?
2020. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kell,attól független,ha az egyikkel 100 % os a látásod . Egyik oldalon csak sima üveg lesz berakva .
2020. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod a táblákat akkor fölösleges,sőt ha szemüvegben teszel vizsgát még a végén beleírják a jogsidba hogy kötelező...
2020. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, kell, hiába látsz az egyikkel 100%-osan.

Nem tudom, mashol hogy van, de nálunk jogsinál csináltak szemvizsgálatot is, ahol előbb az egyik, majd a másik szememet kellett letakarjam, utána pedig mindkettővel egyszerre felolvassam a betűket. Legfeljebb, ha nem szereted hordani, felteszed csak vezetés közben vagy hordasz kontaktlencsét.

De neked is, és a körülötted lévőknek is biztonságosabb, ha mindket szemeddel jól látsz. :))

2020. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!