Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet hogy az új szemüve...

Sombrero2017 kérdése:

Mitől lehet hogy az új szemüvegemmel csak akkor látok messze élesen ha picit ferdén átlósan hordom?

Figyelt kérdés
Nemrég lett új szemüvegem, közellátóként távolra. Elég erős 6.5 ös dioptria s 2es cilinder de már 7 éve ez van. 2 helyen is le lett mérve géppel s táblával volt ahol magam is állíthattam s ugyanez jött ki. Koraszülött voltam ezért ilyen a szemem sajnos. De mégis csak akkor jó a szemüveg igazán ha ferdén áll picit orromra lefelé a lencse a szár meg persze felfelé átlósan áll így. Lehet ezúttal a keret a szár lett rosszul választva? Vagy rosszul csiszolt a lencse? Mondták meg kell szoknom minden új szemüveget de lassan 1 hónapos lesz. Előre is köszönömba válaszokat!

2020. nov. 16. 10:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja s persze 1.67 és vékonyított a lencse s emiatt mondták, hogy homorúbb a lencse. Meg nem üveg hanem műanyag lencse.
2020. nov. 16. 10:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk szólsz, de nem nekünk, hanem ahol csináltattad.
2020. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Elképzelhető, hogy a keretbe illesztéskor nem a vizsgálat során kimért állásban volt a lencse.

Ha megvan a régi, de még jó szemüveged, tedd egymás mellé a kettőt, és figyeld meg, hogy a Nap fényét milyen irányba húzza a fókusztávolság táján.

Ha észrevehetően eltér a két hosszúkás fényfolt iránya, akkor mérjék be a szemüveget, valami bibi van.

2020. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszamész oda, ahol készült a szemüveg, és pontosan elmondod a gondodat.
2020. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vidd vissza. Lehet, hogy csak a dőlésén kell állítani. Legalábbis nálam elég volt ennyi.
2020. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam már párszor, de csak a száron állítottak meleg levegővel. De ez nem volt elég láthatóan. Közben egy másik optikus említette, hogy lehet az a baj hogy nem szférikus vagy épp nem aszférikus a szemüveg lencse. A kérdés nekem melyik volt eddig jó. Ez egy technikai adat és csak az optikus tud róla viszont fontos hogy a szemüveg alsó vagy felső részén töri meg a fényt s szemüvegesként változó kinek melyik kell hol legyen a középpont a szemüveglencse alsó vagy felsőbb részén. Ezt kell kiderítenünk, szerencsére megvan az előző szemüveg is és megvan a mostaninak a papírja is. Az előző papírja nincs meg, de lehet a rendszerben a hölgynek meg van megnézi ő is majd és én meg elhozom a papírokat és az előző szemüveget ami 5 évig jó volt a végén ugyan már tiszta karc lett de az az én hibám volt mert kiderült hogy szar törlőket használtunk hiába mondták a Rossmannban hogy az jó kiderült hogy csak karcol mint a franc.
2020. nov. 16. 16:21
 7/7 A kérdező kommentje:
A másik meg pedig az orrnyereg kérdése lehet még hogy jó e.
2020. nov. 16. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!