Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináltok szemüvegesek?...

Mit csináltok szemüvegesek? Mióta bejött a hűvös idő a maszk miatt teljesen bepárasodik a szemüvegem. Annyira, hogy szinte semmit nem látok. Rettenetes. Nincs valami szer amivel be lehetne fújni vagy kenni ami megakadályozza ezt?

Figyelt kérdés
Hiába nyomom a kórházi vagy nk95 maszk drótját erősen az orromra mégis bepárasodik, a textil maszkot is már odáig húztam, hogy a szemem is takarta félig. Mégis bepárasodik. Nem tudom már mit csináljak de így alig tudok bevásárolni és munkahelyen is baromi kellemetlen. Lehet az én arcberendezésemmel van valami gond, nem tudom. De plasztikai műtétre nem neveznék be emiatt :D Nagyon örülnék értékelhető tanácsoknak.
2020. okt. 1. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Univerzális megoldás nincs, max ha veszel szelepes maszkot, és abban kicsit megbuherálod a szelepet hogy extrém könnyen nyíljon, vagy orr alá húzod a maszkot...
2020. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem a maszk kijátszása a cél hanem a szakszerű viselése szemüvegben is! Mivel egy világjárvány van! A szelepes maszk csak a viselőjét védi nem ajánlott a hordása. Pláne megbuherált szeleppel. Ilyen ötleteket nem várok!
2020. okt. 1. 10:54
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

Nálam az orvosi masz bevállt.

Próbáld picit feljebb tenni.

2020. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Egyszerűen rá kell nyomni a szemüveg-nyerget a maszkra. Ennyi.
2020. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Már a szemembe húztam. Szorosra állítottam a madzagját lehet nagy az orrom. :( De eddig nem volt ennyire rossz csak pár napja mióta hideg lett.
2020. okt. 1. 11:02
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ilyen maszkom van:

[link]

Ezt felhúzom rendesen az orromra, majd csak ezután veszem fel a szemüvegem, és a maszkra rakom rá, mármint, hogy a maszkon üljön a szemüveg, nem tudom másképp mondani. Egy kicsit lejjebb is tolom az orromon a szemüveget.

Nekem ez így bevált. Van másfajta textilmaszkom is, azzal ezt nem tudtam megcsinálni, és ugyanúgy párásodott.

2020. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
A szememig felhúzom a maszkot és a szemüvegemet picit lejjebb rakom, mint szoktam (1-2 cm)
2020. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Attól is függ ám, hogy mekkora a szemüveged. Nekem kettő van, az egyik kicsi, a másik nagyobb keretes. A kicsi nekem is mindig kicsúszik és bepárásodik, a nagyobb stabilan áll, az alja nem mozdul el, szóval megmarad alatta a maszk.
2020. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagy keretes. Úgy csinálom ahogy mondtátok de ez van. :(
2020. okt. 1. 13:22
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Van ilyen Anti-fog páramentesítő szemüveg spray. Valameddig hat, ha befújod vele. Próbáltad már?
2020. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!