Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valaki leteszi a szemüveget...

Ha valaki leteszi a szemüveget, akkor annak javulni fog a szeme?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha önkényesen elhagyod, pedig hordani kéne? Nem, romlani.
2020. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem, miért javulna? Inkább romlik, meg nem látsz rendesen addig sem, amíg nem csináltatsz másikat!
2020. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Valoszinuleg romlani fog. Miert nem hordod? Ha ugy erzed, hogy kenyelmetlen, szedulsz tole, akkor valoszinuleg rossz a lencse, csinaltass ujat. Ha szimplan csak nem szereted a szemuveget, akkor pedig ott a kontaktlencse, mint opcio, kesobb pedig, ha mar nem romlik par evig tovabb, akkor lezeres szemmutet is szoba johet.
2020. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eltörött, csak azért kérdezem
2020. nov. 27. 22:15
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, a folyamatos erőltetés nem biztos, hogy jót tesz. Viszont az tény, hogy egy jó szemorvos nem követi a szemromlást mindenáron a dioptria emelésével, mert tudja, hogy akkor utánaromlik a szem, mert ellustul.
2020. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Azert itt uti egymast par komment es most donsd el melyik a a jobb..
2020. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az mas dolog azert, amirol az 5-os beszel. Mert abban az esetben nem arrol van szo, hogy a szemuveget se kell hordani, csak annyi, hogy pici romlas eseten nem kell feltetlenul rogton ujat csinaltatni. Viszont ugye ez is orvosi felugyelet mellett tortenik, ha a paciens rosszabbul erzi magat, szedul, faj a feje, akkor nyilvan szukseg van az erosebb dioptriara.
2020. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es, igen, így van. Azt viszont elmondhatom, hogy 6 éves koromtól fogva 15 éves koromig folyamatosan romlott a szemem. Akkor végre válthattam kontaktlencsére, ami orvosváltással is járt és tőle hallottam először, hogy nem ír erősebbet, bár picit romlott a szemem, mert akkor ellustul a szem.


És azóta, közel 30 éve nem romlik a szemem.

Hogy ennek mi az oka, azt nyilván nem tudom biztosan.

1. Talán 15 éves koromban így is, úgy is megállt volna a romlás, mert esetleg a növekedéssel volt összefüggésben.

2. Talán maga a kontaktlencse állította meg a romlást, mert más módon korrigál, mint egy szemüveg.

3. És talán mert azzal, hogy nem írt fel erősebbet, valóban megakadályozta a szem továbblustulását=romlását.

2020. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
NEM!
2020. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nézz utána a szem tornának, can róla videó a youtubon! A szemtorna segíthet!
2020. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!