Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ki hogy élte meg, hogy szemüve...

Ki hogy élte meg, hogy szemüveges lett, illetve meddig tartott hozzászoknia?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 éves voltam. Nem emlékszem rá. Biztos nehéz volt megszokni olyan fiatalon
2020. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
4. osztályban lettem az, véletlenül derült ki, hogy nem látom a táblát. Emlékszem, még a szemész is utánam jött keretet választani, annyira sírtam, h ronda fejem lesz, és nem akarom ezt...:D De aztán miután felvettem, és rájöttem, h jééé, rendesen látok, már nem volt gáz. :D Most már az a fura, ha nincs rajtam (egyrészt már annyira se látok), másrészt anélkül van mostmár fura drogos fejem, szóval igazából örülök, hogy legalább ez van... :D
2020. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

5 évesen lett, gyűlöltem, nem akartam hordani, amíg tudták próbálták erőltetni, de nem sokáig ment. 33 vagyok, sokat romlott azóta, de annyira utálom, hogy inkább nem látok rendesen!


(a lányomnak 4 évesen lett, az első perctől rendesen hordja minden gond nélkül)

2020. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3#építő kritikaként mondom, hogy példát vehetnél a kislányodról! Kontaktlencse nem jöhet szóba. Amúgy nagyon dizájnos keretek vannak.
2020. nov. 26. 22:02
 5/11 anonim válasza:
97%

Én is 10 éves voltam mikor véletlenül szemorvoshoz kerültem. Mindig első padban ültem, de akkor végelten átkerültem a 3.-ba. Mondtam szüleimnek is és a tanító nőnek is, hogy nem látom a táblát. De azt hitték csak azért hisztizek, mert utáltam a kisfiút akivel ültettek. Ami igaz is volt. De tényleg nem láttam. Minden erőmmel hunyorogtam, hogy lássak valamit a másik táblákból. De az a gáz, hogy fel se fogtam, hogy mi a helyzet. Azzal vittek el kivizsgálásra, mert fájt a fejem. Ami szintén nem a szemem miatt van, hanem mert frontérzékeny vagyok mióta az eszemet tudom. De azt se hiszi el senki mái napig😅 A lényeg viszont, hogy első alkalommal 1,5-es szemüveg kellett. Én meg teljesen le voltam rökönyösödve, hogy mások így látnak?😯 Annyira élveztem, hogy amint kinyitottam a szemem rögtön fel is tettem. Nem tudom, hogy jól csináltam-e, de azóta is folyamatosan romlik. 4.25-nél tartok. Mindkettő egyformán romlik. Kicsiként nem foglalkoztam, hogy jól áll-e vagy sem. Mert olyan fantasztikus volt, hogy látok és nem volt más választás ennek érdekében. De tini koromban egyre romlott tőle az önbizalmam és sose tudtam emiatt kiteljesedni. Merthát... tényleg szarul áll. 17 éves korom óta hordok kontaklencsét. És tökéletesen boldog vagyok vele. Igen, macera, de legalább van önbizalmam. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szégyellje valaki, hogy szemüveges. Ez baj. És szerencsére ma már hatalmas divat leng körülötte. De ha egyszerűen nem érzed jól magad vele, sose fogod. És ilyenkor mindig kell változtatni. Mert sose szereted meg. És egy 13 éves is meg tudja tanulni, hogy kell használni. Az önbizalmad az ára. És minden gyereket vállaló ember figyelmébe ajánlom. Amint lehet vigye el a gyereket szemorvoshoz. Hiába nincs szemüvege az egész családnak. Mert a gyerek lehet tényleg nem lát.

20/L

2020. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, lencse nekem nem lehet. Nem azzal van a baj, hogy hogy áll, hanem iszonyatosan zavar, hogy van valami a képemen!
2020. nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
3,6-os.sajnálom,hogy nem hordhatsz kontaktlencsét. Ez előtt én sem voltam szemüveges és azt hittem, sose szoknom meg,hogy van valami a fejemen.Ennek ellenére mikor megkaptam/feltettem 8 órát volt rajtam. Nem is zavart, hamar megszoktam. Azóta szinte egész nap viselem. Észre sem veszem már,pedig csak egy hete van meg. Ahogy említetted, romlott a látásod és előbb-utóbb meg kell vele barátkoznod.Vezetni, közlekedni az utcán így nem biztonságos. Ez nem csak a te érdeked. Kérlek, ne vedd kioktatásnak, csak a gondolataimat fogalmaztam meg.
2020. nov. 29. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok szemüveges, viszont minden embernél más az új dolgok elfogadása. valakinél nehéz valakinél könnyű, de a megszokás nagy úr
2020. dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Már kamaszkoromban feltűnt, hogy nem egyforma élesen látok a két szememmel. A kétszemes együttlátás megfelelő volt, de a külön-külön vizsgálatnál a jobb szemem gyengébbnek bizonyult, de arra még nem írtak szemüveget.

Aztán szépen belecsúsztam az "időkori távollátás" korába, kezdetben csaok olvasószemüvegem volt.

3 éve a gk.vezetéshez szükséges látásteszten megbuktam, akkor elhatároztam, hogy megcsináltatom a progresszív lencsés szemüveget.

Az optikus vette észre, hogy a két szem között fél D különbség van és a jobb cilinderes. Az "állami" szemészeten ezt sosem vették észre, legalábbis a papírokra nem került rá.

Elkészült a csoda szemüveg, (110 ezerért) és három hónapig küzdöttem, mire az agyam "megtanult jól látni" vele. Az olvasás ment, "helyben maradva" a környezeti tárgyakat, embereket élesen láttam, "csak" mozogva, pl. az utcán szédültem vele.

Se vele - se nélküle állapot volt, különösen az első két hét volt nehéz, még az optikába is visszavittem a szemüveget, hogy nem jó. Aztán az optikus meggyőzött, h higgyem el, jó lesz, csak türelem.

És tényleg!

A harmadik hónapra megszoktam, a részemmé vált.

Sőt, úgy "ellustult" a szemem, hogy a korábban természetesnek tartott éleslátási erőlködés is nehezemre esik. Inkább felteszem a szemüveget.


Még egy tapasztalat:

Gyermekem is szemüveges lett 4 évesen. A fotóin vettük észre, hogy a vaku villanással készült képeken, sorozatban "az egyik pupillája piros", a másik fekete. Elvittem szemészhez, megmutattam a képet, és kiderült, hogy a gyerek "rejtett kancsal", váltott szemmel fókuszál. Kapott szemüveget, és már az első héten megtörtént az éleslátás élménye:

Előtte, hiába mondtam neki, "nézd, ott viszi a varjú a diót". Bólogatott, jó (biztos úgy van), de szerintem csak a madarat látta, a csőrében a diót nem. És a szemüveget használva (ami ellen egyszer sem tiltakozott) ő kiáltott fel, hogy "nézd, anya, ott viszi a varjú a diót!"

Ennél több igazolás nem kellett, hogy jó a szemüveg!


Remélem, segítettem!

2020. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 2 évesen lettem szemüveges és eleinte semmi bajom nem volt vele, a szemüveget könnyen megszoktam, ellenben a szemtapaszt mindig utáltam :D. Szinte mindig hordom, csak sportolásnál zavar néha.
2020. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!