Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem környékén ilyen kis...

Szem környékén ilyen kis fehér pöttyök?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval arról lenne szó, hogy ilyen kisebb fehér, kitülemkedő pöttyök vannak a szemeimnél, nem sok, de azért elég idegesítő mikor a tükörben látom és mások is kérdezik, hogy mi az. Ilyen pattanás szerű pötty, csak sokkal kisebb és nem fáj. Kinyomni nem lehet, már próbáltam, ez tényleg csak ott van és ennyi, de engem zavar. Ilyesmi kinézetük van, csak nekem kevesebb, mint ami a képen látható:

[link]


Mi lehet ez és hogyan lehet eltávolítani őket? Pigmenthiányos is a szemem környéke és a pöttyökkel elég érdekesen néz ki


2020. dec. 10. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Fordyce folt. Általában idősebb embereken fordul elő, de a fiamnak is van aki 18 éves. Ártalmatlan elváltozás, csak esztétikailag bosszantó. Ezek olyan faggyúmirigyek amelyekben nincs szőrtüsző, de a faggyú a mirigyekben rekedt, ez okozza a duzzanatot. Mivel a szem környékének finom bőre érzékenyebb, ezért mutasd meg bőrgyógyász szakorvosnak aki majd felír rá valamilyen hámlasztó krémet. Plusz egyél több fokhagymát, A-, C-, D-, E-, K-vitamint. Jobb esetben magától is eltűnik. Ne próbáld kinyomni, így csak felülferzőzöd.
2020. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
felülfertőzöd*
2020. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oh értem, köszönöm! :)
2020. dec. 10. 14:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt milium-nak hívják, valóban faggyúmirigy ki nem ürülő váladéka, sokszor saját tokban, kozmetikai probléma, kozmetikus tűvel felszakítja és kiszedi.
2020. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!