Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor nem látok igazán különbséget két fajta dioptriájú szemüveg közt?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 1.5 közelre. Egy 1-es, amit szintén arra vettem. Azt most ne firtassuk ,hogy miért nem vettem még magamnak rendes vizsgálat után rendes boltból. Azért mert csóró vagyok..

De a kérdésem az lenne, hogy miért tűnik úgy, hogy minotor távolságból (70-80 cm) pl a szöveg nem igazán élesebb a másfelessel mint az egyessel? Néha igen. De ez az agyamra megy, hogy ilyen bazi nehéz eldönteni.

Az ami fix, hogy messzebbre már (3-4 méter) az 1-es jobb. Szemmel láthatóan. Egyébként az olvasásra vettem. Azért olyat, mert hát azt hittem az jobb lesz... Egyébként kórházban írtak fel 1.5-öst olvasásra. De mivel a doki alig hagyott időt eldönten azt, amit itthon sem tudok eldönteni, hogy melyik a jobb, ezért azt mondja jó lesz a 1.5. Ahogy ő mondta: "amelyik kényelmesebb"...


A másik amit nem értek, hogy miért mondják, hogy az olvasási távolság 40cm? Én sosem akkora távolságról olvasok. A telefont is 50-60 centiről nézem. Újságot is, legalább. A monitor meg van vagy 80.

Ez azt jelenti, hogy ha egy szemüveggel, ami olvasónak lett véve,40-től 150 centiig látok jól.

Az 1-essel meg 50-től már elég jól, de 1.5-2 métertől fene se tudja meddig viszont sokkal jobban. Ezt nem mértem le.

Szóval a gyarkolat alapján mettől-meddig kell jó legyen egy olvasó, és mettől-meddig egy távollátó?


Tudom hosszú. Bocsesz. De ez rohadtul érdekel.És sokmindent nem értek..



ápr. 28. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz egy duochrome tesztet messziről, van-e különbség a két szín között.


[link]


Nyilván nem lesz hiteles a teszt otthon, csak mint érdekesség.

ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Naná hogy van! Egyik piros, másik zöld. :)
ápr. 29. 00:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvben a másfelessel közelebb tudod tartani a könyvet a szemedhez. De ez a fél dioptria nem nagy különbség, és változni is fog, ahogy múlik az időd. S jól érzed, hogy a +1 távolra jobb / kevésbé zavaró.

Ne használd távolra a közelre vett szemüveget. :-)

ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!