Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy színvak embernek milyen...

Egy színvak embernek milyen munkavállalási lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés
Egy színvak embernek milyen munkavállalási lehetőségei vannak?

2020. dec. 26. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Hát festőként nem szuperál az tuti🤣🤣
2020. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Közlekedési rendőrnek sem a legjobb így jelentkezni.
2020. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Elsőnek nincs igaza. Bár nem szívnak vagyok, hanem színtévesztő, de művészeti iskolába jártam, aztán grafikus képzést is végeztem, és sokáig dolgoztam is a szakmában illusztrátorként, logótervezőként. A színtévesztéstől független okok miatt hagytam abba.
2020. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Színvak, vagy színtévesztő?

Nem mindegy.

[link]

Első kettővel meg ne foglalkozz.

2020. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
#4: Mikori ez a lista? Mert most már van szemüveg a színlátási zavarok kompenzálására.
2020. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Színvak, aki nem látja, csak a szürke árnyalatait. Nem pedig, aki összetéveszt kettő színt.
2020. dec. 26. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

színvak ember van egyáltalán?


színtévesztők vannak, de azok nem színvakok.


Sajnos a színtévesztőkkel nagyon kibasznak az előírások, rengeteg foglalkozást tiltanak.

Én is színtévesztő vagyok leíroma példámat...


20 éve van B jogosítványom, gyakran vezetek 3.5 Tonna alatti kisteherautót.

De C jogosítványom nem lehet, igy ami 3.5 tonna össztömegnél nagyobb azt nem vezethetem, mert színtévesztő vagyok.


Ezt még senki nem tudta nekem megmagyarázni hogy mi ebbena logika, se a háziorvos se más.


Tehát megyek egy megpaklot kisteherautoval ami 3.5 tonnás, nem baj hogy színtévezstő vagyok, de ha egy 4 tonnás teherautóval mennék meg egyből bajt csínálnék?


Aki bele gondol az érti mennyire blőd és igazságtalan eza szabály (is)

2020. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#7: Most, hogy már van szemüveg, át kellene gondolni ezt a listát, mivel a sofőr például lehet szemüveges. Legfeljebb csak néhány szakmát kellene tiltani, ahol a szemüveg könnyen elveszhet, eltörhet.
2020. dec. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!