Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális hogy a kontaklencse...

Normális hogy a kontaklencse típusát nem mondták meg?

Figyelt kérdés
Gyermekem (17 éves)elkezdett kontaklencsét viselni Beraktak neki egy lencsét ami jónak tűnik semmi gond vele gond nélkül tudja kezelni.Viszont sem a márkáját sem a görbületet és dioptriát nem hajlandóak megmondani. Magán optika rendes orvosi vizsgálat volt amiért nem keveset fizettem. Mit tudok tenni? Gondolom azért nem akarják megmondani az adatokat hogy nehogy máshonnan rendeljük a lencsét a továbbiakban

2021. jan. 9. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A dioptriája valószínűleg egy kicsivel kevesebb mint a szemüveg lencséjének dioptriája. Például ha -2.00 a szemüveg, akkor -1.75-ös a lencse. A márkáját előbb utóbb úgyis megtudjátok, mert ha ezzel a lencsével nem lesz semmi baj, akkor legközelebb ilyet vesztek és az csomgolva lesz, és a dobozon rajt kell lennie a markanak és a dioptrianak. A gorbuleteben nem tudok segíteni, a sajatomat sem tudom, nem hiszem amúgy, hogy sokat számítana.(bár szerintem ez is fel van tüntetve a dobozon) Gondolom ez csak a próba hónap, és nem biztos, hogy a mostani lencse lesz a tökéletes. Valószínűleg ezért is nem mondtak semmit. Gyakran előfordul, hogy csak a sokadik próbálkozásra találják meg a legjobb lencsét, addig pedig, lehet feleslegesnek találják, hogy ilyen információkat mondjanak.

A lényeg, hogy előbb utóbb úgyis megtudjátok, de nem hiszem hogy van bennük olyan félelem, hogy mashol veszitek a lencsét majd. Amúgy meg egy normális optikaban úgy is ragaszkodnanak a szemvizsgalathoz mielőtt lencsét rendeltek, kivéve persze ha netről rendelitek.

2021. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem se mondták meg először, nem is idegeskedtem rajta, a kartonon minden rajta van úgyis. Eleinte pedig egy normál lencsét kap a gyerek, abból a fajtából amit az adott optikus a legjobbnak ítél.
2021. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Feltételezem ez még csak próbalencse, mert az átmárkázott termékek dobozán rajt vannak az adatok. A szokás az szokott lenni, hogy egyet rendelnek az optikában, a többit pedig onnan rendelik, ahonnan akarják. Az eredeti márkát meg lehet állapítani a tulajdonságaiból, aminek szintén szerepelnie kell a dobozon.
2021. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!