Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen hátrányai vannak egy...

Milyen hátrányai vannak egy kontaktlencsének?

Figyelt kérdés

Azt például tudom, hogy ha éjszaka bent hagyod az nem túl jó. Minden reggel be kell rakni, este meg kivenni, az lehet, kellemetlen. Azon kívül, nappal? Érzed, hogy ott van, van, hogy néha eszedbe jut és elkezd szúrni, viszketni? Vagy bármi, amire nem gondolnánk? Nekem a szemüveg nagyon kényelmetlen, hogy pl. amikor bejövök a hidegről bepárásodik, folyamatosan törölni kell, mert nekem már ha egy kis kosz van rajta, az is idegesít. Egy idő után összekarcolódik, ami szintén idegesítő és nekem a fejem is megfájdul tőle. Szóval ezt már szeretném leváltani, de nem tudom, jobb-e a kontaktlencse.

Amúgy, nem tudom, hogy ez mennyire számít, de a jobb szemem +0,5-ös, a bal meg +1-es

Köszi, ha válaszolsz!



2021. jan. 10. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően alkalmazod, minden szabályt betartva, akkor szerintem az egyik legjobb döntés ( szemműtét után).

Én kb. 7 éve használok napi rendszerességgel, picit lett erezett a szemem, de egyből váltottunk is lencsét az optikussal, mikor kiderült. Évente legalább 2-3 alkalommal megyek ellenőrzésre, ezeket nem érdemes elcsalni.

Érezni akkor szoktam csak, ha elkezd kiszáradni a szemem , vagy belemegy valami szennyeződés, bár az elején mindig furcsa volt, szerintem megszokás kérdése.

Igaz, nekem nagyon sok mínuszos a szemem, de szerintem a pluszos se lehet sokkal másabb :) .

2021. jan. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!