Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Mik a...

Kontaktlencsések! Mik a kontaktlencse hátrányai/előnyei?

Figyelt kérdés
Most először szeretnék venni kontaktlencsét,gondolom ez nem úgy működik,hogy megveszem és beteszem mert nekem még soha életben nem volt kontaktlencsém.Hogy kell gyakorolni,hogy-hogy tegyem be?azzal hova kell vele menni?hol tanítják meg?Először nem kényelmetlen?és ha először van bent akkor mennyi ideig maradhat bent a szememben?Milyen esetekben gyulladhat be?és mivel kell betenni?

2014. febr. 5. 22:30
 1/4 anonim válasza:

nekem kb 6-7 éve van lencsém.

lényeg az hogy ahol veszed a lencsét, addig oda se adják amíg Ők nem tanítanak be, hogy hogyan kell betenni és kivenni a lencsét

minden lencsének van egy meghatározott ideje, pl: 12 vagy 24 órás, akk gyullad be, ha nem rendeltetés szerűen használod koszos kézzel fogod meg, tovább marad benn...)

És a kis kezeddel :)

22/n

2014. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

??

Először menj szemészhez, aki megmondja, egyáltalán milyen lencse kell neked. Ne csak úgy randomra végy egyet, akkor se, ha van szemüveged.


Én 16 éves korom óta hordom, azóta nem romlott a látásom, vagy csak nagyon kicsit 7 év alatt. Előtte elég ütemesen. Ezt nem írom be a lencse számlájára, lehet csak a növekedés miatt romlott addig.


Engem zavart a szemüveg, a lencsével nincsenek homályos perifériák, nem kell pucolni nap közben, rendesen lehet vele mozogni, szebbnek érzem magam.


De, elvileg max. 12 óráig lehet hordani egy nap, többször figyelmeztetett az orvos, hogy azt látja oxigénhiányos a szemem, ne hordjam olyan sokat (elvileg semmi komoly bajt ez nem jelent, nem mondott mást), igen, elvileg be is gyulladhat. Nekem ilyen nem volt. Volt, hogy mondta, hogy már gombát lát benne, mikor cserére mentem. De akkor sem lett semmi bajom. Miden este érdemes átdörzsölni a lencsét, vizet 1-2 naponta cserélni.

Többször volt, hogy elszabtam (ergo plusz 6e Ft, 3 hónapos lencsém van nekem).

Kézzel teszed be, nekem 1-2 hétig nehéz volt, majd megszokod.

2014. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolni csak optikussal, amúgy meg se kapod addig, amíg nem tudod betenni. Nem kényelmetlen, olyan érzés, mintha egy hajszál lenne a szemedbe, de ezt hamar megszokod.

Először azt ajánlják, hogy napi 3-4 óra, majd fokozatosan növeled a maxig.

Begyulladhat, ha nem tísztitod rendesen, ha túlhordod.

A kezeddel kell betenni.

2014. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előnye, hogy nem érzi az ember, és nem piszkolódik össze a semmitől, nem párásodik, nem ragad rá a por, nem csúszik le az orrodon :D


A hátránya a szemszárazság, szemvörösödés, vagy esetleg a szemgyulladás.

Nekem eléggé vörösödik a szemem, pedig Biofinityt használok, és minden este kiveszem. Így kb 1,5 hónapig szoktam hordani, de nekem ugyanannyira eres a szemem az első nap estéjén, mint az utolsón. Ebben elvileg lehetne aludni. Néha szoktam is, de amikor kiveszem másnap, akkor szúr egy kicsit, mert gondolom ráragadt a szememre.


Szemgyulladásom még egyszer sem volt. Ha normálisan kezetmosol előtte, meg normális folyadékot használsz, akkor nem lesz gondod.

2014. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!