Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem szabad cukorbetegség...

Miért nem szabad cukorbetegség esetén kontaktlencsét viselni? Mik lehetnek a tünetei?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvastam, hogy a cukorbetegek számára nem ajánlott, sőt egyenesen tilos kontaktlencsét hordani. Mit okozhat az, ha valaki mégis így használja a lencsét?

2021. jan. 19. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegség esetében kórosan magas a szem nyomása.
2021. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ráguglizva azt találtam, hogy náluk sokkal könnyebben kialakulhat tőle szaruhártya gyulladás és nehezebben is gyógyul.
2021. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nyilván az elhanyagolt szövődményes cukorbetegekre jellemző, akinem a tartósan magasabb cukorízint mellett, a cukorból a májban tartósan termelődő triglicerid koleszterin tönkre teszi a keringését és ha nem tesz ellene semmit, pl nem szed megfelelő adagban koleszterin csökkentő sztatint ami gátolja a májban a koleszterinné való cukor átalakítást, akkor az egész test perifériás keringése gyorsan beszűkül, ettől károsodik.


A szaruhártya nedvkeringése is korlátozottabbá válik, mint mindenhol más helyeken a testében minden szöveteké, idegeké és mindené.


Nekem volt rengeteg érrendszeri szövődményem cukorbetegként, retina ödémám is, látótér kiesés is kezdődött a megemelkedett, fókuszpontnál a lencséhez közelebb került ideghártya miatt. Sőt a látótér periférián éles fény felvillanások is voltak már korábban, ami a kezdődő retina leválás jele. Már lézerrel akarták rögzíteni korábban, de kerestem más megoldást, az erek jobb átjárhatóságát kellett megoldani.


Amíg nem kezdtem el szedni a nagy adag koleszterin szintézis gátló atorvasztatint, addig voltak gondok a keringésemmel és a látásommal is.


Nem tudtam olvasni egy könyvet vagy újságot, csak nagyon messziről kezdtem élesebben látni.


Azóta viszont minden szépen rendbe jött.

A szövődmények elmúltak.

A legkisebb betűket, a legesleg apróbbakat is (pl.egy konzerven, bármin az apróbetűt) már szabad szemmel elolvasom azóta.


Egy jól karbantartott keringésű cukorbeteg ugyanúgy élhet, mint egy egészséges, csak a nagyon sok szénhidrátra kell jobban vigyáznia.


Viszont a 80mg sztatin mellett már szövődmény nélkül tudok élni,

arra rájöttem az elmúlt 6 év alatt.


A nagy adag sztatin mellett, már akár néha cukrosat is ehetek keveset, akkor sem jönnek már a szövődmények 6 éve, amióta szedem a sztatint!


Így a szervezet keringése már olyan mint egy egészségesé. Ezt határozottan érzem magamon mindenütt, így 65 évesen.


Egyébként az elhanyagolt, rossz keringésű cukorbetegeknél vannak ilyen korlátozások, akiknek szövődményei vannak és nem tartja rendben, ilyen szempontból magát.

2021. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!