Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minden szemüveg rosszul áll,...

Minden szemüveg rosszul áll, baj ha csak szükség esetén hordom amíg kontaktlencsét kapok?

Figyelt kérdés

Rossz a szemem. -1,75 dioptriás. Tegnap vettünk először szemüveget a szüleimmel. Felprópáltam minden fazont: cicásabb, kerek, szűk négyzet, nagy négyzet, pilóta, vastag keretes, vékony keretes, végül olyan lett aminek az alján nincs keret. Hát... ez is borzasztó, de a többitől egy fokkal jobb. Azt mondta az optikus, hogy csak 1 hónap múlva lehet lencsém ha ezt megszoktam. :(

Nagyon gáz lenne ha csak itthon hordanám, illetve vezetéshez(most kezdem a jogsi gyakorlati részét). És csak 1 hónap múlva hordanám a lencsét rendszeresen? Amúgy sincs önbizalmam ez mégjobban tönkreteszi. Nem fogom hordani emberek közé.


2021. jan. 28. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem hordod, akkor megvan az esélye, hogy mire megkapnád a lencsét, addigra annyit romlik a szemed, hogy nem lesz jó.

Emellett ha csak neha hordod, a szemed nem tudja megszokni, ezért amikor rajtad van, akkor sem látsz rendesen.

A szemüveg meg nem rosszul áll, hanem egyszerüen szokatlan, pár hét rendszeres hordás után hozzászoknál, emellett a szemed sem romlana tovább.

2021. jan. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Romlani biztos nem fog, mert 1 éve is vizsgáltak, ugyanilyen rossz volt a szemem. Akkor még nem vettünk.


És tényleg borzasztóan áll:/ sebaj, kibírom a lencséig még vakon.

2021. jan. 28. 07:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Fogszabim is van. Egyszerre a kettő nekem amúgy is tiltólista!:D érdekel a külsőm.
2021. jan. 28. 07:47
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Kár, hogy csak a külsőd érdekel, az egészséged nem. Akinek van egy kis esze, az nem fogja itt "simogatni a lelked", hogy "jól csinálod", mert nem. Ostobaságot csinálsz, de a te bajod.

Olyan nincs, hogy minden szemüveg rosszul áll, esélyt sem adtál a dolognak.

2021. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De az összest felpróbáltam. Nem tudom mi a fontosabb, hogy 1 hónapot várjak, vagy az, hogy szörnyen érezzem magam? Na ugye.
2021. jan. 28. 09:15
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

"Nem tudom mi a fontosabb, hogy 1 hónapot várjak, vagy az, hogy szörnyen érezzem magam? Na ugye."


ROsszul teszed fel a kérdést! Mi a fontosabb, hogy pár napig rosszul érezd magad, amíg megszokod a szemüveget, vagy hogy tönkremenjen a szemed! Ugyanis a lencsét sem lehet állandóan viselni, szemüveg nélkül meg egyre több baja lesz a szemednek! MEg vannak olyan emberek is, akik egyáltalán nem bírnak lencsét hordani!

2021. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én szemüveg nélkül is tökéletesen látok amúgy, csak a távolabbi feliratokat nem bírom elolvasni. De évek óta ilyen a szemem, stagnál. Igazából a vezetéshez használnám csak úgy is! Szemüvegben szédülök, jobb nélküle.
2021. jan. 28. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Látszerészként mondom, hogy nem romlik a szemed attól, hogy nem hordod a szemüveget. Ha gyerek lennél ennél erősebb pluszos dioptriával, akkor lenne kockázata, így nincs. Egy szemüveg is lehet csini, hátha találsz majd kedvedre valót, de kell kis idő, amíg megszokod magadon a látványát.
2021. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Nekem maga a szemészorvos mondta, hogy csak akkor hordjam a szemüveget (-1 mindkét lencse), ha akarom, mert nem ezen fog múlni, hogy romlik-e. Már 40 évvel ezelőtt anyukámnak is ugyanezt mondta az orvos.


Szóval no para, ha nem látsz megfelelően, vedd elő, de amúgy mindegy.

2021. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!