Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most kaptam kontaktlencsét....

Most kaptam kontaktlencsét. Az normális hogy érzem a lencsét a szememben? Nem fáj meg semmi, csak idegesítő. Megfogom szokni vagy ilyenkor mit kell csinálni? Új lencsét kérni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy alá szorult valami porszem, és/vagy száraz a szemed. Vedd ki, öblítsd át, cseppents a szemedbe műkönnyet. Általában egy hétig szokták tesztelni, ha utána sem szokják meg, akkor lehet másikat kérni.
2021. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha érzed a szemedben, akkor az adott lencse nem neked való.

Mikor legelőször csináltattam, én is így jártam, én hősiesen elhasználtam a féléves adagot, mondván majd megszokom. Utána másik optikába mentem vissza (ugyanazon hálózaton belül), szóltam az ottani dokinak, hogy nézze már meg, ő ki volt akadva, nem is értette, miért azt a lencsét kaptam.

Ő írt fel másikat, azóta minden szupi, évek óta hordom és nem érzem. Max a hó vége felé picit hamarabb fárad benne a szemem, mikor már cserére szorul.

2021. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor szokott, ha valami szösz, szempilla, porszem rámegy valahogy én a lencse alá szorul ha felteszem a szemre. Vedd ki, ápoló folyadékkal öblítsd le mindkét oldalát, esetleg szemcseppet/ műkönnyet használhatsz, és utána tedd vissza. Ha fogdosod a lencsét, higiéniára nagyon kell ügyelni, nehogy a szemet fertőzés érje, ezért kezét alaposan meg kell mosni és lehetőleg papírral szárazra törölni, hogy semmi szennyeződés ne érje a lencsét. Ha nem oldódna meg, mindenképp cseréltesd.
2021. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, nekem az is baj volt, hogy mintha nagy lenne. Nehezen tudtam ki-be venni, sokat nem is kínlódtam vele. Kaptam egy másikat, azzal nem volt ilyen gond. Szerintem ne erőltesd, kérj egy másikat máshol, ennek meg tedd el a papírját, hogy ez nem jött be, hogy ilyet többet ne adjanak.
2021. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!